Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Operacja Linia - dzień drugi

Opisy i wrażenia z rozegranych misji.

Re: Operacja Linia - dzień drugi

Postprzez Harven » 11 cze 2018, o 07:59

Misja ok, ale według mnie troszkę nierówno rozłożona akcja. Do pierwszego miasta, które zaopatrywaliśmy w wodę się działo, później jakby mniej, ale pewnie jakby nie zwolnienie akcji to byśmy to grali do 1-2 w nocy.

@Radrix, tłumaczenie się jest niepotrzebne, bo akurat to o czym piszesz to drobiazg (wiedzieliśmy o was więc nikt normalny by nie wysadził tego budynku).
Większym problemem było to, że nie było jasno powiedziane, czy śmigło działa samodzielnie, czy podlega pod nas. No i to doprowadziło do sytuacji, gdzie chwilę po wysadzeniu budynku w środku miasta, które jest atakowane przez ISIS zostawiamy dwóch medyków samym sobie, a lądujące śmigło będzie bez osłony.
https://www.youtube.com/watch?v=T3DbqCm ... t=1h19m24s - wszyscy odjechali w siną dal, a csar zostaje samo w mieście, które jest nie sprawdzone i jest bardzo prawdopodobne, że nadal znajduje się w nim wróg.
Według mnie to było nieprawidłowe zachowanie. Komunikacja radiowa zawsze może być kłopotliwa, ktoś czegoś nie usłyszy, ktoś czegoś nie powie, bywa, tego bym się nie czepiał, ale decyzja o nie lądowaniu pod osłoną konwoju moim zdaniem była zła.
Obrazek
Harven
Sierżant
Sierżant

Postprzez Parchin » 11 cze 2018, o 08:51

Nawiązując do odpowiedzi Harvena, to racja - że misja miała nierówno rozłożoną akcję. Wynikło to z faktu, że pojawiło się 40 minutowe opóźnienie ze względów technicznych, a następny dzień był dniem roboczym. Dlatego nieco ulatwiłem przejazd. Chcialem skończyć tą operację w niedzielny wieczór i nie tworzyć trzeciego dnia. Usunięto parę IEDów na drodze i wroga z ostatniej (tej splądrowanej) miejscowości.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Parchin
St Sierżant
St Sierżant

Postprzez Radrix » 11 cze 2018, o 10:54

Harven to może trochę wyprostuję sytuację.

Zespołem CSAR dowodzi pilot do czasu opuszczenia pokładu helki. Wtedy przejmuje dowodzenie CRO (Combat Rescue Oficer), który decyduje o poczynaniach zespołu mając cały czas komunikację z HQ (chyba, że mają zadania poza zasięgiem długiego radia wtedy komunikację przejmuje helka) oraz z pilotami helki, od której cały czas ma wsparcie.
Po dotknięciu ziemi stopami zespół CSAR radzi sobie sam lecz jak wspomniałem cały czas ma oczy u góry.
Osłona konwoju nie była potrzebna, bo jeszcze musieliśmy załatwić sprawy na ziemi i by was nie stopować to po prostu ruszyliście dalej i w razie czego pomogłaby nam helka.

Jak już pisałem to byłą pierwsza misja z użyciem CSAR i nie dziwi mnie fakt, że mało kto wiedział jak to powinno działać.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Radrix
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Harven » 11 cze 2018, o 11:23

No ok, tyle teoria, co też zostało z pilotem wyjaśnione, natomiast nadal utrzymuję, że decyzja o tym, że zostajecie sami była zła.
Zrezygnowaliście świadomie z zabezpieczenia, a to ludzie w konwoju znali teren i sytuację, bo widzieli skąd naciera wróg. Twój zespół nie miał aż takiej świadomości i rozsądniej byłoby wykorzystać moment kiedy macie obstawę konwoju zamiast ryzykować utratę śmigłowca, itp.
Podsumowując: nawet jeżeli "proceduralnie" to było prawidłowe to moim zdaniem ryzyko powinno się minimalizować. Peace & love.
Obrazek
Harven
Sierżant
Sierżant

Postprzez Venon » 11 cze 2018, o 11:30

Tak Było
Obrazek
Obrazek
Venon
St Sierżant
St Sierżant