Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Poradniki A3C

Zbiór poradników.

Re: Poradnik A3C

Postprzez Calis » 7 cze 2014, o 16:29

Panda napisał(a):(...)ale mnie uczono, że obecnie tyraliera jest głownie stosowana w obronie.(...)

Ciekawe. Witamy w Armie ;)
Panda napisał(a):A tu W kolumnie (przypomina trochę marsz ubezpieczony na obrazku) ostatnia osoba powinna iść przodem i co kilka kroków/sekund odwracać głowę za siebie.

Nikt nie napisał, że musi iść ciągle tyłem. Został nakreślony perymetr za który jest odpowiedzialny ostatni w kolumnie.

Brawo Wikary, świetnie zrobiony poradnik.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Calis
Sierżant
Sierżant

Postprzez badn3wz » 7 cze 2014, o 16:35

Panda napisał(a):Co do obrazka to może nie powinienem się wtrącać, ale mnie uczono, że obecnie tyraliera jest głownie stosowana w obronie.

Możesz napisać gdzie Cię uczono? Masz na to jakieś argumenty?
badn3wz

Postprzez Panda » 7 cze 2014, o 16:36

W ZSS uczył nas tego podporucznik który pare miechów temu wyszedł z wojska.
Panda

Postprzez Calis » 7 cze 2014, o 16:38

badn3wz napisał(a):
Panda napisał(a):Co do obrazka to może nie powinienem się wtrącać, ale mnie uczono, że obecnie tyraliera jest głownie stosowana w obronie.

Możesz napisać gdzie Cię uczono? Masz na to jakieś argumenty?

Obstawiam kółko strzeleckie lub drużynę ASG : P
Calis
Sierżant
Sierżant

Postprzez Wikary » 7 cze 2014, o 16:47

Właściwie mnie nie tyle interesuje to skąd ten pomysł tylko o argumentację dlaczego tak robić. Mówię o wykorzystaniu tyraliery jedynie w obronie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Wikary
Generał dywizji
Generał dywizji
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Calis » 7 cze 2014, o 16:49

Panda napisał(a):W ZSS uczył nas tego podporucznik który pare miechów temu wyszedł z wojska.

Podporucznik -> Polskie Wojsko -> my nie atakujemy, się tylko wycofujemy :lol:
Calis
Sierżant
Sierżant

Postprzez Panda » 7 cze 2014, o 16:58

Wikary napisał(a):Właściwie mnie nie tyle interesuje to skąd ten pomysł tylko o argumentację dlaczego tak robić. Mówię o wykorzystaniu tyraliery jedynie w obronie.

No, że niby podczas marszu ubezpieczonego, bądź marszu w formacji kiedy wróg zaatakuje tworzy się niby zazwyczaj tyralierę, ostrzał, po czym tak jak to Calis ujął :D mamy się wycofać.

Obrazek

Dokładnie w taki sposób to było przedstawione ^^

P.S przepraszam za niemiecki obrazek
Panda

Postprzez badn3wz » 7 cze 2014, o 17:32

Ja osobiście nie znoszę poruszać się w tyralierze. Szyk strasznie trudny do utrzymania i według mnie mało efektywny. Szczególnie gdy używany jest przy podchodzeniu do zabudowań w combat pace. Moim zdaniem jeśli spodziewamy się przeciwnika to należy skakać jak najszybciej od osłony do osłony, a nie chodzić w combat pace, w szyku który robi z nas jeden wielki cel dla wrogich kaemistów. Miałem wrażenie że to tylko moje widzimisię, ale jak widać coś w tym jednak jest.
badn3wz

Postprzez Wikary » 7 cze 2014, o 17:48

To właściwie nie miał być temat na takie dyskusje, ale skoro już zaczęliśmy, to tyraliera czy linia pozwala skupić największą siłę ognia przed frontem formacji. Jeśli teren i sytuacja na to pozwala, nie ma powodu stosować innej formacji do prowadzenia ostrzału. Niezależnie czy w ataku, czy obronie. Natomiast ma prawie zerowe zabezpieczenie flank, czyli jeśli nikt tej formacji nie ubezpiecza (inne oddziały) to raczej należy unikać poruszania się w ten sposób. Tyraliera z prowadzącym żołnierzem ustawionym w centrum szyku, może bardzo naturalnie przejść w klin gdy zaczyna się poruszać. Ogólnie nie jest to zła formacja

Ja z kolei najbardziej nie lubię poruszać się w kolumnie, takiej jaka się nieraz u nas pojawia, gdy ludzie stoją jak w kolejce po mięso:)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Wikary
Generał dywizji
Generał dywizji
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez KM# » 7 cze 2014, o 18:20

To co Wikary powiedział.
Tyraliera jest stosowana jeśli chcesz mieć największe przyłożenie siły ognia do kontaktów, w Armie ujrzysz to zwykle przy atakach (bo mało kiedy się bronimy ;) ), a w realnym życiu zarówno w ataku, jak i w obronie. Stosowana jest także do przeszukiwań terenu, ale to już inna bajka.
Do przemieszczania się są już zupełnie inne formacje i to Ci powinno starczyć.
KM#

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poradniki