Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Środek na plamy białe

Opisy i wrażenia z rozegranych misji.

Re: Środek na plamy białe

Postprzez Hubi » 26 cze 2020, o 23:59

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Hubi
Sierżant
Sierżant

Postprzez Rafimus » 27 cze 2020, o 00:00

Ja przez ten cały czas który grałem miałem miedzy 8 a 15 fps. Jak wyjebalo mnie z gry miałem okrągłe 0 motywacji żeby do niej wracać, przejście przez drzwi trwało godzinę a wycelowanie w przeciwnika z 4-taktowca jeszcze dłużej :/
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Rafimus
St Kapral
St Kapral

Postprzez Bleed » 27 cze 2020, o 00:09

Fajna misja, dużo szycia, Pomidor zdobył samodzielnie posterunek. Aki zdobył broń przy pomocy odłamkowego, dzięki czemu mieliśmy jakieś szanse. Broniliśmy się długo każdy wiedział co miał robić, dowodził nami Soar wraz z Akim jako jego zastępca, spędzało się czas z wami wybitnie dzięki Pomidor, do zobaczenia wkrótce.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Bleed
St Kapral
St Kapral

Postprzez Avenos » 27 cze 2020, o 00:33

Poza spadkami fps misja bardzo fajna. Początek dla Pomidora był mega trudny. Wywaliło mnie jak byliśmy przy wyjściu z podziemi, a kiedy wróciłem na podłodze było 3 nieprzytomnych i większość ranna. Pomimo to dzięki 2 granatom udało się wywalczyć kontrole nad posterunkiem zaczynając bez żadnego wyposażenia. Bardzo fajnie też pomagało mi sie Bleed'owi w ogarnianiu rannych pomimo braku wiedzy medycznej. Dzięki Pomidor za takie zgranie :)
Obrazek
Avenos
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Soar » 27 cze 2020, o 01:00

Moim zdaniem najlepsza misja Paladyniego jaką grałem.

Początkowo byłem zapisany na dowódcę sekcji w pomidorze, ale kilkanaście minut przed misją stwierdziłem, że skoro dowódca tej drużyny nie jest obsadzony, to ją przejmę. Pierwotnie miałem za plan grać sobie w sekcji z franklinem, gdyż bardzo lubię być z nim w oddziale, ale w skutek jego szybkiej śmierci byłem zmuszony polegać na kimś innym, ale wracając do początku...
Pomidor zaczął w labiryncie i po kilku śmiesznych sytuacjach w końcu odnalazł wyjście. Nie mając żadnej broni poza dwoma granatami odłamkowymi (jednym zaczepnym, drugim obronnym), Akiemu udało się zabić jednym z nich milicjanta i zdobyć dwie sztuk broni (strzelbę i PM). Po kilku zmianach decyzji ostatecznie przejąłem pistolet i wystrzelałem kilku milicjantów przy pomocy 2 magazynków. Za każdym razem trafiałem, albo w głowę co powodowało śmierć na miejscu, albo pudłowałem, ale bilans zabójstw na pocisk jest zdecydowanie większy niż 1/2. Po zabezpieczeniu magazynu komisariatu przezbroiliśmy się w milicyjne wyposażenie i odpieraliśmy fale wrogów. W skutek wielu nieprzytomnych i przebywania w ciągłym kontakcie niestety nie byliśmy w stanie uratować wszystkich, co doprowadziło do śmierci Franklina :/. Nie będąc pewnym komu mogę powierzyć dowodzenie sekcją, stwierdziłem, że w sumie Aki za akcje z granatem w pełni na nie zasłużył. Ostatecznie udało nam się utrzymać posterunek do czasy przybycia Cebuli. Po ich przyjeździe zostałem mianowany na tymczasowego HQ, co łącząc to z zerowym pojęciem o sytuacji w skutek braku łączności radiowej przez pierwszą godzinę misji, można uznać za nieefektywne.
Wydałem rozkazy dla Cebuli, przeorganizowałem pomidora pod dowództwem Akiego i samemu zabierając ze sobą tylko Igorczyka jako RTO kontynuowaliśmy misję jako Bakłażan/Kalafior/Kapusta* (* błędne skreślić). Aki w skutek pomyłki związanej z łącznością na radio długim nie otrzymał informacji o wrogim kontakcie opancerzonym przed kompleksem, co doprowadziło do zniszczenia jednego z LRów i uziemienia Pomidora. Po załataniu i oddelegowaniu dowództwa do HQ przystąpiliśmy do realizacji dalszego planu. Zdobywanie pierwszego miasta choć było dość problematyczne z punktu widzenia dowódcy, to było to swoistym dotarciem się między mną, a Akim. Od tego momentu nasza współpraca przebiegała wręcz doskonale. W skutek zwariowania przez Kozaka, który do tej pory pełnił rolę medyka przy sekcji dowódczej, choć pierwotnie był medykiem HQ, do sekcji dowódczej z sekcji szturmowej został dodany Bleed. Komunikacja z Bleedem i Igorczykiem była perfekcyjna i choć sam przyłapałem się na tym, że ruszyłem bez wydania jakiegokolwiek rozkazu (co czasem mi się zdarza, bo mówię, że ruszamy, ale zapominam włączyć mikrofonu), oni nigdy mnie nie zgubili. Dalsze działania były prowadzone doskonale i gdyby nie pojedyncze incydenty FF od cebuli, to przebieg misji można uznać za perfekcyjny.

Choć moje dowodzenie i efektywność oddziału przez pierwsze półtorej godziny misji w mojej opinii były tragiczne, o tyle pozostały czas to miód.
Problemów z fpsami nie dostrzegłem żadnych - nigdy nie spadły poniżej 25, a stale utrzymywały się między 45-60. Wybitnego pc nie mam, więc zupełnie nie rozumiem dlaczego niektórzy nawet w mojej drużynie narzekali na optymalizację.

Ocena pododdziału:
1 Soar +++ perfekcyjne dowodzenie, najlepszy mm w aczyc. :)
2 Igorczyk +++ Bardzo dobra współpraca z nim jako RTO i jako strzelcem. Więcej ciebie w mojej drużynie proszę.
3 Bleed ++ Dobre medykowanie, ogarnięcie, nic więcej, albo aż tyle!
4 Avenos +++ Więcej aniżeli byłem w stanie oczekiwać. Oceniam na ogromny plus, gdyż kolejny raz przebił moje oczekiwania względem tego jak będzie grał.
5 FranklinC2PX + w sumie dziś zbyt krótko graliśmy, aby go oceniać, ale przez tą chwilę nie dał żadnego minusa.
6 Ared ++ więcej aniżeli śmiałbym śmieć. Ogromny plus jak na zielonkę.
7 kenji + kilka razy się zgubił i czasami sekcja niebieskich niezbyt dobrze współpracowała, ale najpewniej było to spowodowane "bólem głowy", więc takie rzeczy się wybacza. Poza tym nic do zarzucenia, a współpracę moją z nim oceniam na dobrą. To, że niebiescy i zieloni czasami się nie dogadywali to inna sprawa. (kiedy coś nie pykało to precyzowałem konkretne rozkazy i nie było już żadnego problemu)
8 Aki +++ współpraca była wyśmienita, a akcja z granatem jeszcze bardziej. Jeżeli kiedykolwiek będę na dowódcy drużyny, to zapisuj się na sic i nic nie mów!
9 nejtan ++ to samo co przy kenjim, ale pokazał więcej aniżeli od niego oczekiwałem.
# kozak ++ w sumie też fajnie się z nim grało i w sumie poza jednym technicznym błędem nie mam nic do powiedzenia.

Współpracę z HQ oceniam na dobrą i samo dowodzenie angielskiego Cichego uważam za bardzo dobrą.

Ja niżej podpisano:
X
Obrazek
Soar
St Szeregowy
St Szeregowy

Postprzez Krzyciu » 27 cze 2020, o 08:05

Paladyni napisał(a):Dropy są winą mapy, do naprawy albo ją wywalić.

Teleport mogłeś zrobić na interakcje. Tak co 0.5 sekundy sprawdzasz czy gracz jest w pobliżu miejsca teleportu - nawet jak dawno sobie stamtąd poszli + generalnie triggery o obszarze połowy mapy nie są zbyt dobrym pomysłem.

327/73 AI/Grupy postawione z edytora - można było użyć skryptów do spawnu/generatorów. Generatory też tak se zrobione. 18AI w grupach po 3, 8 cywili w grupach po 1 itd. Jednostki graczy rozwalone po całej mapie więc większość jednostek wroga była aktywna cały czas. Nic dziwnego że fpsy były słabe - mogłeś dać mniejszy zasięg cache i zrekompensować to mgłą.

Symulacja obiektów wyłączona tylko na labiryncie - kolejny minus do fps.

Mapa dupy nie urywa, ale można zrobić z głową i będzie git - patrz Curved Ball - ta sama mapa, a 4+ za optymalizacje.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Krzyciu
St Plutonowy
St Plutonowy

Postprzez kenji » 27 cze 2020, o 08:27

Misje Paladyniego zwykle są nieszablonowe, teraz też tak było.
Ogólnie spoko, szczególnie podobał mi się labirynt i zdobywanie posterunku, a potem jego obrona.
Potem już standardowo, zajmowanie wiosek, baz itp.
Jedyny minus, jaki teraz mi przychodzi na myśl, to chwilowe ścinki, ale jak napisał Paladyni, to mapa.

Soar napisał(a):7 kenji + kilka razy się zgubił i czasami sekcja niebieskich niezbyt dobrze współpracowała, ale najpewniej było to spowodowane "bólem głowy", więc takie rzeczy się wybacza. Poza tym nic do zarzucenia, a współpracę moją z nim oceniam na dobrą. To, że niebiescy i zieloni czasami się nie dogadywali to inna sprawa. (kiedy coś nie pykało to precyzowałem konkretne rozkazy i nie było już żadnego problemu)

Sorry za to "gubienie się" i "bóle głowy", po 22 takie zmęczenie mnie dopadło, że czasami przysypiałem :lol: Wcześniej nie zgubiłem się ani 1 :P
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
kenji
Sierżant
Sierżant

Postprzez Shock » 27 cze 2020, o 09:41

Paladyni napisał(a):Dropy są winą mapy, do naprawy albo ją wywalić.

No właśnie nie wydaje mi się. Graliśmy już kilka misji na tej mapie i było ok.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shock
Generał dywizji
Generał dywizji
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Wasyl » 27 cze 2020, o 09:51

Mapa jest słabiej zoptymalizowana. Ale grać można, tylko mniejsze misje. Mniejsza liczba AI niż na innych mapach. Tutaj dużo AI było najebane.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Wasyl
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Postprzez Faraon » 27 cze 2020, o 16:24

Diamentowy, Cichy świetnie się z wami jeździło w pojeździe. Chciałbym was też przeprosić za moje tajemnicze zniknięcie, ale w całym mieście prąd wywaliło na pewien czas i potem już nie chciałem wbijać na samą końcówkę ze względu też na późną porę
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Faraon
St Plutonowy
St Plutonowy

Poprzednia strona

Powrót do Raporty z Misji