Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Camp Feruz Abad

Opisy i wrażenia z rozegranych misji.

Camp Feruz Abad

Postprzez Astetyk » 7 cze 2019, o 19:03

Nazwa: Camp Feruz Abad
Data: 2019-06-07
Godzina: 20:00
Typ: Misja
Mapa: takistan
Autor: HusariuS (18 dodanych misji)
Mission Maker: HusariuS
Sloty: 37/37

Obecni:
  • Klaj (HQ Novigrad : Dowódca operacji) (99 misja gracza)
  • Hubi ( : Medyk) (185 misja gracza)
  • Adept ( : Medyk) (36 misja gracza)
  • Modzyn ( : Podoficer) (43 misja gracza)
  • Shock (Chernogorsk : Dowódca drużyny) (419 misja gracza)
  • Fokus ( : Podoficer) (166 misja gracza)
  • Rusty ( : Strzelec) (50 misja gracza)
  • Wasyl ( : Strzelec MG) (50 misja gracza)
  • Cich ( : Asystent MG) (30 misja gracza)
  • kenji ( : Asystent AT) (497 misja gracza)
  • Wilczur ( : Strzelec) (25 misja gracza)
  • Radrix ( : Grenadier) (436 misja gracza)
  • Astetyk (Utes : Dowódca drużyny) (160 misja gracza)
  • Soap ( : Podoficer) (23 misja gracza)
  • Foltes ( : Strzelec) (13 misja gracza)
  • Małpa ( : Strzelec MG) (180 misja gracza)
  • Kubaf ( : Asystent MG) (152 misja gracza)
  • Kozak ( : Strzelec) (1 misja gracza)
  • FranklinC2PX ( : Strzelec) (386 misja gracza)
  • Minnow ( : Strzelec) (62 misja gracza)
  • SabigPL ( : Grenadier) (298 misja gracza)
  • Lozar (Primorsk : Dowódca drużyny) (13 misja gracza)
  • RedWhite ( : Podoficer) (38 misja gracza)
  • Sato ( : Strzelec) (6 misja gracza)
  • cennik ( : Strzelec MG) (27 misja gracza)
  • Anders ( : Strzelec) (1 misja gracza)
  • michoo ( : Strzelec) (53 misja gracza)
  • Ahyo ( : Strzelec) (238 misja gracza)
  • Diamentowy (MEDEVAC : Pilot transportowy) (116 misja gracza)
  • Faraon ( : Co-Pilot transportowy) (98 misja gracza)
  • Rafimus ( : Medyk) (49 misja gracza)
  • Narol ( : Medyk) (206 misja gracza)
  • Paladyni ( : Medyk) (270 misja gracza)
  • HusariuS (MM : Zeus) (221 misja gracza)

Nieobecni:
Opis:
Wojska Obrony Czarnorusi wysłane na szerzenie demokracji do Takistanu.

Wojska Obrony Czarnorusi wysłane na misję pokojową ONZ do Takistanu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Astetyk
St Sierżant
St Sierżant

Re: Camp Feruz Abad

Postprzez Shock » 7 cze 2019, o 21:10

Misja mocno średnia.

Cywile chodzący po bazie i się wysadzający to jest lekkie przegięcie, nie będę zabijał każdego cywila.
Tak samo jak wjeżdżający do bazy policjant w policyjnym samochodzie, też nie będę do każdego policjanta czy samochodu cywilnego strzelał. Do tego daje się porządny intel w sitrepie o obecności VBIED i ogólnie zagrożeniu tego typu.
Straciłem tak dużą część zespołu. ZSU-23 podjeżdżające pod samą bazę to lekkie nieporozumienie.
Mam wrażenie, że Medevac dodany był na siłę, poza tym wykorzystanie go do transportu sprzętu to pogwałcenie wszystkich procedur i tego czego DarkMnich uczył na szkoleniach. Dobrze, że d-ca operacji nie wsiadł do niego żeby sobie polatać.
Ogólnie stanie i strzelanie w spawnujacych się wrogów na wzgórzach. Myślałem że będzie bardziej ciekawie.

Niemniej dziękuję MM z misję i siedzenie na Zeusie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shock
Major
Major
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez HusariuS » 7 cze 2019, o 21:56

Shock napisał(a):Misja mocno średnia.

Cywile chodzący po bazie i się wysadzający to jest lekkie przegięcie, nie będę zabijał każdego cywila.
Tak samo jak wjeżdżający do bazy policjant w policyjnym samochodzie, też nie będę do każdego policjanta czy samochodu cywilnego strzelał. Do tego daje się porządny intel w sitrepie o obecności VBIED i ogólnie zagrożeniu tego typu.
Straciłem tak dużą część zespołu. ZSU-23 podjeżdżające pod samą bazę to lekkie nieporozumienie.
Mam wrażenie, że Medevac dodany był na siłę, poza tym wykorzystanie go do transportu sprzętu to pogwałcenie wszystkich procedur i tego czego DarkMnich uczył na szkoleniach. Dobrze, że d-ca operacji nie wsiadł do niego żeby sobie polatać.
Ogólnie stanie i strzelanie w spawnujacych się wrogów na wzgórzach. Myślałem że będzie bardziej ciekawie.

Niemniej dziękuję MM z misję i siedzenie na Zeusie.

Na zwykłych cywili chodzących po bazie nic nie poradzę (generator nie dosięgał bazy), jeśli chodzi o radiowóz, to był specjalny zabieg, gość w mundurze i wozie policyjnym jest mniej podejrzany od zwykłego cywila w ładzie, natomiast jeśli chodzi o samych samobójców, było o tym napisane w zakładce Briefing gdzie napisałem o samobójczych atakach m.in. na terenie Czernorusi czy Takistanu, ale zapamiętam uwagę.
ZSU-23 nie widzę żadnego nieporozumienia, BTR były bardzo słabe według mnie, dlatego dałem na ZSU-23 w razie gdyby misja była za łatwa.
Co do wrogów nic nie poradzę, misja z założenia była misją obronną, było dodatkowe zadanie z sprawdzaniem jednego obozu którego zadaniem było was ostrzec.
Nie widziałem żadnego innego pomysłu na dodatkowe zadanie i tyle.
W dodatku AI standardowo są niestety debilne i atakowały was praktycznie pojedynczo, jeden AI wychyli się zza wzgórza, zaczniecie do niego strzelać i cały oddział się zatrzymuje, łącznie z tymi którzy są za wzgórzem.
A nie wspominając o niechcących się słuchać kierowcach AI które bez względu na to czy to AI z edytora czy z zeusa nie chciały ruszać pojazdami, praktycznie 1-2 pojazdy jakie was atakowały były sterowane w pełni przez AI.
Sorry że było słabo ale AI mi nie ułatwiają robienie misji, zwłaszcza obronnych przez ich debilne zachowanie.
Chciałem wrzucić generator do miasta ale bałem się że nagle w niego wejdziecie i AI zrespią się wam na mordzie.
HusariuS
St Plutonowy
St Plutonowy

Postprzez Faraon » 7 cze 2019, o 21:57

,,Mam wrażenie, że Medevac dodany był na siłę, poza tym wykorzystanie go do transportu sprzętu to pogwałcenie wszystkich procedur i tego czego DarkMnich uczył na szkoleniach". My jako załoga musieliśmy się dostosować do założeń misji, a także rozkazów dowódcy operacji ,a poza tym też śmigło nie miało oznaczeń jakie Medevac mieć powinien.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Faraon
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez Modzyn » 7 cze 2019, o 22:13

Pierwszy raz jako dowódca operacji ,na początku się zgubiłem trochę dużo rzeczy do ogarnięcia było ,ale po jakimś czasie ogarnąłem i wydaje mi się że wyszło dobrze. Dzięki wszystkim za współprace. Z tym że medevac był dodany na siłę się zgodzę ,po tym jak medyk w bazie zabrał zestaw do szycia to medevac był bezużyteczny , też to że musieliśmy wykorzystywać medevaca do transportu amunicji bo w bazie były spore braki.
ObrazekObrazekObrazek
Modzyn
Kapral
Kapral

Postprzez Diamentowy » 7 cze 2019, o 22:17

Jako pilot jestem zadowolony bo sobie nawet polatałem, jeżeli chodzi o założenia... to trochę ciężko. Bardziej jak za MEDEVAC robiliśmy jako transport zaopatrzenia co było słabe, bo nie powinniśmy, jednak dostosowaliśmy się do założeń misji. Jakbyśmy nie dostarczyli amunicji, misja skończyłaby się po 30 minut.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Diamentowy
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez Rafimus » 7 cze 2019, o 22:18

No cóż, śrenio ciekawie mieliśmy jako medevac ale to zostało już obgadane. Mimo wszystko atmosfera w załodze kapitalna, dzięki panowie ;D
Rafimus
St Kapral
St Kapral

Postprzez kenji » 7 cze 2019, o 22:19

Z obronnych zadań lubię tylko jak po zajęciu jakiegoś celu trzeba odeprzeć kontratak czy 2, ale czasami można zagrać obronę na 100%. Po jakiejś godzinie czy 1,5 miałem już trochę dosyć pukania do takich samych grup ciapatych, jeszcze pojawiali się w 4 czy 5 tych samych miejscach.
To że helka woziła ammo i medyków było fajne, urozmaicało trochę czas.
Nie wiem jak to wyszło że Czarnoruskie wojsko miało Brytyjski sprzęt, ale nie czytałem sitrepa, mogę nie wiedzieć;]
Ogólnie trochę fajnie, bo Czarnorusini w Takistanie, dostawy helką itp. Trochę nudy, bo 2,5h w jednym miejscu:)
ObrazekObrazekObrazek
kenji
Sierżant
Sierżant

Postprzez Shock » 7 cze 2019, o 22:22

Spoko Husarius, podzieliłem się odczuciami n/t misji bo wiem, że potrafisz zrobić dobra misję, a na AI faktycznie się nic nie poradzi. A misje obronne są ciężkie w założeniach do zrobienia.

Faraon napisał(a):,,Mam wrażenie, że Medevac dodany był na siłę, poza tym wykorzystanie go do transportu sprzętu to pogwałcenie wszystkich procedur i tego czego DarkMnich uczył na szkoleniach". My jako załoga musieliśmy się dostosować do założeń misji, a także rozkazów dowódcy operacji ,a poza tym też śmigło nie miało oznaczeń jakie Medevac mieć powinien.

D-ca operacji nie ma prawa wydać Ci takiego rozkazu jak przywieź/zawieź albo "chodź się przelecimy bo muszę zobaczyć co się dzieje" - jako pilot, tym bardziej Medevaca powinieneś to wiedzieć. Masz prawo odmowy takiego rozkazu. To nie taksówka.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shock
Major
Major
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez HusariuS » 7 cze 2019, o 22:24

@Klaj

To pytanie "Czy ja se mogę latać z helką" bo jesteś HQ jest w zasadzie najgłupszym pytaniem jakie słyszałem :sure:
HusariuS
St Plutonowy
St Plutonowy

Następna strona

Powrót do Raporty z Misji