Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Operacja Wicher

Opisy i wrażenia z rozegranych misji.

Operacja Wicher

Postprzez Shock » 10 lut 2019, o 20:02

Nazwa: Operacja wicher
Data: 2019-02-10
Godzina: 20:00
Typ: Misja
Mapa: chernarus
Autor: Cich (1 dodanych misji)
Mission Maker: Cich
Sloty: 39/39

Obecni:
  • Harven (LIMA : Dowódca operacji) (133 misja gracza)
  • Bohun ( : RTO) (193 misja gracza)
  • Venon ( : Podoficer) (73 misja gracza)
  • Radrix (ALPHA : Dowódca drużyny) (404 misja gracza)
  • HusariuS ( : Strzelec AT) (186 misja gracza)
  • Kordian ( : Strzelec MG) (1 misja gracza)
  • Modzyn ( : Asystent MG) (8 misja gracza)
  • Pusher ( : Grenadier) (206 misja gracza)
  • Cougar ( : Strzelec) (13 misja gracza)
  • Wasyl ( : Strzelec) (9 misja gracza)
  • Shock (ECHO 1 : Dowódca pojazdu) (405 misja gracza)
  • Grerek ( : Strzelec pojazdu) (217 misja gracza)
  • Zoono ( : Kierowca pojazdu) (386 misja gracza)
  • Małpa (BRAVO : Dowódca drużyny) (146 misja gracza)
  • Talon ( : Strzelec AT) (31 misja gracza)
  • Rusty ( : Asystent AT) (15 misja gracza)
  • FranklinC2PX ( : Strzelec MG) (366 misja gracza)
  • Rogacz ( : Asystent MG) (266 misja gracza)
  • Rafimus ( : Grenadier) (31 misja gracza)
  • Cich ( : Strzelec) (6 misja gracza)
  • bastq ( : Strzelec) (4 misja gracza)
  • SzaKaL (ECHO 2 : Dowódca pojazdu) (422 misja gracza)
  • Vincer ( : Strzelec pojazdu) (214 misja gracza)
  • Astetyk ( : Kierowca pojazdu) (129 misja gracza)
  • Wikary (CHARLIE : Dowódca drużyny) (329 misja gracza)
  • RedWhite ( : Strzelec AT) (16 misja gracza)
  • Chmielek ( : Asystent AT) (90 misja gracza)
  • Dzej ( : Strzelec MG) (7 misja gracza)
  • Hadi ( : Grenadier) (34 misja gracza)
  • Wodzu ( : Strzelec) (282 misja gracza)
  • Pchelkis ( : Strzelec) (196 misja gracza)
  • SabigPL (ECHO 3 : Dowódca pojazdu) (280 misja gracza)
  • Jonny ( : Strzelec pojazdu) (111 misja gracza)
  • Faraon ( : Kierowca pojazdu) (64 misja gracza)
  • Diamentowy (KILO : Dowódca sekcji) (91 misja gracza)
  • Hubi ( : Medyk) (147 misja gracza)
  • Fokus ( : Medyk) (137 misja gracza)

Nieobecni:
Opis:
Polski pluton zmotoryzowany walczy z separatystami na terenie Ukrainy

Rok 2019. Polska na prośbę rządu Ukrainy wysyła żołnierzy do walki z separatystami, prowadzącymi nową ofensywę na Charków. 13.Maja nasz 1.Pluton który jest szpicą grupy bojowej 'San' ma poprowadzić kontrofensywę przeciwko separatystom w rejonie miasteczka Zielenogorska.

Mapa taktyczna:
https://i.imgur.com/5g0q8VN.jpg
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shock
Major
Major
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Re: Operacja Wicher

Postprzez HusariuS » 10 lut 2019, o 22:41

Przez całą misję latałem z celownikiem PiP, jeśli licząc wszystkie cele do których strzelałem, wyjdzie z 20 fragów, jak odjąć tanktrapy, krzaki, malowania na budynkach, znaki drogowe to wyjdzie że zabiłem 3 typa.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
HusariuS
St Plutonowy
St Plutonowy

Postprzez Shock » 10 lut 2019, o 22:41

Lekka misja na niedzielę. Fajnie mi się dowodziło. Fajna załoga. Dobra współpraca z Alpha.

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shock
Major
Major

Postprzez Radrix » 11 lut 2019, o 12:51

Misja dzięki rosomakom nie stanowiła dla piechoty żadnego wyzwania i (przynajmniej Alpha) mieliśmy prosty symulator biegania po lasach i polach.
HQ podchodziło do zadań bardzo ostrożnie jednak niektóre rozkazy były dla mnie totalnie bez sensu - to co mówiłem na tsie.

Trochę się zniesmaczyłem widząc prawie same zielonki w druzynie, jednakże miło się zaskoczyłem. Nikt nie zamulał, rozkazy były wykonywane od razu i bez żadnych ale. Bardzo przyjemnie mi się wami dowodziło, choć nie było co robić.

Nie winię MM, po prostu jeszcze nie wiedział na co nas stać ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Radrix
St Sierżant Sztabowy
St Sierżant Sztabowy

Postprzez Bohun » 11 lut 2019, o 13:36

Jak na pierwszą misję naprawdę nieźle.
Tak jak powiedział Radrix, kwestia balansu to kwestia doświadczenia w robieniu misji.

Odnośnie dyskusji co do dowodzenia, nie zgadzam się z waszą opinią.
Sporo osób przywykło do taktyki blitzkriegu, wszędzie być, wszystko niszczyć, zero postojów tylko do przodu.

Uważam, że takie zachowania psują rozgrywkę.
Zgadzam się, że misja była łatwa ale nie usprawiedliwia to niektórych osób z zapierdalania do przodu.

Miejscami niektóre drużyny były wysyłane "pilnować grzyby". Zgadza się, bo ile razy zdarzały się sytuacje, że nikt nie pojechał pilnować grzybów, a potem nagle znikąd pojawiała się cała armia, która potem rozgramiała nasze oddziały.

Lepiej powoli, bezpiecznie i systematycznie pchać do przodu niż zapieprzać niczym bohaterowie Hollywoodu.

Przestańcie uskuteczniać terminatorkę bo to nie ma podłoża ani taktyczno/strategicznego, ani RolePlayowego.
Przywykliście do zerowych umiejętności bojowych AI i teraz uważacie się za nieśmiertelnych.

Kilka razy na własnych misjach zrobiłem specjalną pułapkę na "pchanie do przodu" i efektem było rozgromienie całych drużyn.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Bohun
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Radrix » 11 lut 2019, o 13:59

Bohun nie wiesz o co mi chodziło bo nie było cię na tsie.
Chodzi mi o sytuacje gdy dostaliśmy rozkaz wyczyszczenia lasu przy Zielonej Gorze bo Charlie dostawało ostrzał.
Ruszyliśmy wiec i jak już byliśmy w lesie to pojawił się znacznik alpha w lasku 200 metrow od tego który faktycznie był zagrożeniem wiec weszliśmy do lasu i zaczęliśmy go przeczesywać. Za nami wjechał Echo 1 i nam pomagał. Po sprawdzeniu lasu zajęliśmy pozycje przy kompleksie Zielona Góra i czekaliśmy na rozkaz do wejścia po czym dostaliśmy rozkaz wycofania się na poprzedni znacznik Alpha, który był już około 300 metrow od naszej teraźniejszej pozycji. Zdziwiło mnie to ale to zrobiliśmy. Po wybiegniecu z lasu przy zielonej Echo 1 dostało rozkaz dotarcia do Charlie i pomocy im w wejściu do zielonej. My natomiast nagle dostaliśmy rozkaz ponownie przemieszczenia do lasu przy zielonej i poruszania się rownolegle z Charlie w stronę kompleksu gdzie 5 minut temu trzymaliśmy pozycje 15 metrow od kompleksu i mogliśmy bez problemu już osłaniać Charlie które by weszło do środka. Tutaj totalnie te rozkazy nie miały dla mnie sensu i tylko o tym mowie.
Absolutnie nie narzekam na pilnowanie grzybów gdyż zdaje sobie sprawę z tego co to miało na celu.
Radrix
St Sierżant Sztabowy
St Sierżant Sztabowy

Postprzez Bohun » 11 lut 2019, o 14:58

Akurat nie opisywałem sytuacji Twojej drużyny, wczoraj sporo ludzi poszło na hurra. Ja również odnoszę się do dyskusji na tsie po misji.
Bohun
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Radrix » 11 lut 2019, o 14:59

Ale fakt, że to co napisałeś to prawda.
Radrix
St Sierżant Sztabowy
St Sierżant Sztabowy

Postprzez Bohun » 11 lut 2019, o 15:08

I to nie żaden przytyk, tylko raczej apel do ludzi, żeby trochę bardziej dali na wstrzymanie. Ja rozumiem, że to tylko gra komputerowa ale po to ta grupa istnieje, żeby grać kooperacyjnie, zespołowo i planowo.

A to ile komentarzy wczoraj usłyszałem, że ktoś nie wystrzelił ani jednego pocisku to już przekracza ludzkie pojęcie.
Są misje (idealny przykład Unsung weekendowy) gdzie pali się lufy w karabinach ale są również takie misje, gdzie nie pada ani jeden strzał. Jeżeli ktoś tego nie potrafi zaakceptować to mogę pokazać gdzie są drzwi.

Chcecie się wyżyć to zainstalujcie CS:GO, teraz jest darmowe.
Bohun
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez SzaKaL » 11 lut 2019, o 16:28

Bohun napisał(a):Odnośnie dyskusji co do dowodzenia, nie zgadzam się z waszą opinią.
Sporo osób przywykło do taktyki blitzkriegu, wszędzie być, wszystko niszczyć, zero postojów tylko do przodu.
Uważam, że takie zachowania psują rozgrywkę.
Zgadzam się, że misja była łatwa ale nie usprawiedliwia to niektórych osób z zapierdalania do przodu.
Miejscami niektóre drużyny były wysyłane "pilnować grzyby". Zgadza się, bo ile razy zdarzały się sytuacje, że nikt nie pojechał pilnować grzybów, a potem nagle znikąd pojawiała się cała armia, żeby rozgromić nasze oddziały.
Lepiej powoli, bezpiecznie i systematycznie pchać do przodu niż zapieprzać niczym bohaterowie Hollywoodu.

Przestańcie uskuteczniać terminatorkę bo to nie ma podłoża ani taktyczno/strategicznego, ani RolePlayowego.
Przywykliście do zerowych umiejętności bojowych AI i teraz uważacie się za nieśmiertelnych.

Co? Niektóre nasze blitzkriegi są bardziej przemyślane niż to co było wczoraj.
Inna sprawa Bohun, że prawie żadna misja nie wyglądała tak jak byśmy tego chcieli. Wpływa na to wiele czynników i już raczej za późno by to zmienić. Można się jedynie zaadaptować do aktualnego stanu rzeczy.

Co do samej misji.
Sorry ale połowa rozkazów Harvena to był w moim odczuciu żart, w dodatku słaby. Najpierw lecimy slalomem dookoła wrogich miast i wygląda to jak wielka improwizacja. Podejścia naszych pod Rogowo są rozrysowane pod cross fire więc pojazdy dostają zakaz ostrzału. No chciałbym zobaczyć co by było gdyby nagle przed nich wjechał BWP, gdzie my mamy zakaz otwarcia ognia, bo ryzykujemy FF.
Następnie jesteśmy ustawieni na zboczu góry wraz z Echo 3, gdzie tam praktycznie nie było dobrej pozycji strzeleckiej. Mieliśmy za zadanie chronić jedną drużynę wraz z ich pojazdem przy podejściu na mały cel. O tyle jest to śmieszniejsze, że nawet gdyby się pojawiły przed nimi kontakty to i tak nic nie moglibyśmy zrobić bo było ryzyko FF. Nawet gdyby wrogowie pojawili się nad nimi to rozrzut pocisków z karabinu pokładowego byłby tak duży z tej odległości, że ktoś z naszych by tym oberwał. Jakby tego było mało to ci, co mieli zająć stacje na szczycie góry zostali wstrzymani 20m przed obozem, dostali rozkaz wycofania się jakieś 200m aby przyjechała tam inna drużyna i 2 pojazdy aby sprawdzić malutki kompleks, raptem jeden budynek i stróżówkę. I w jaki sposób to było niby przemyślane, taktyczne?
Chwilę później nasz rosomak aka Bożena zostaje wysłany na jakieś wypizodowia abyśmy pilnowali kamieni, gdzie to nie miało żadnego taktycznego uzasadnienia bo wszystko co było na północ od nas, co potencjalnie mogłoby stanowić zagrożenie, zostało zneutralizowane wcześniej, jeszcze przy Pustoszce.
Gdy w końcu mamy pozycje z pełną widocznością od północy na Zielonogorsk, bo sami się przemieściliśmy, to HQ nas holuje przez pół mapy bo 2 drużyny i 2 rosomaki nie dadzą sobie rady z kilkoma gradami.. serio? Harven nie daje sobie nic powiedzieć więc koniec końców aby nie robić kłótni w trakcie misji, wykonujemy ten rozkaz, przyjeżdżamy na miejsce, a on co? Nagle zmienia zdanie, odwidziało mu się coś i zawraca nas na Zielonogorsk od dupy strony z SE, gdzie nie ma widoczności na cokolwiek, podczas gdy byliśmy już wcześniej ustawieni i zrobiliśmy spot większości miasta (oznaczaliśmy umocnienia, lokalizacje piechoty, etc.). Mogliśmy stamtąd sami przeorać całe miasto wzdłuż i wszerz z bushmastera, gdybyśmy chcieli. Taka jest prawda.

Sorry ale jak dla mnie to było po prostu słabe. Mimo tego, że wstępnie ta misja zapowiadała się dobrze (uważam, że po stronie MM było ok) to mój czas został zmarnowany przez bezsensowne rozkazy i brak umiejętności operowania pojazdem na misji. Jedynym pozytywem była moja załoga, drużyna bravo i klimat jaki panował u nas w pojeździe. W dodatku muszę przyznać, że bardzo dobrze mi się działało z Vincerem i Astmatykiem, oby częściej grać w takim składzie w pojeździe.
Bohun napisał(a):A to ile komentarzy wczoraj usłyszałem, że ktoś nie wystrzelił ani jednego pocisku to już przekracza ludzkie pojęcie. Jeżeli ktoś tego nie potrafi zaakceptować to mogę pokazać gdzie są drzwi.

Chcecie się wyżyć to zainstalujcie CS:GO, teraz jest darmowe.

No jak pojazd, który jest w założeniu jedną z 3 najsilniejszych naszych jednostek jest odsuwany od zadań do pilnowania sadzonek na polach to ja już nie mam więcej pytań.
Aha, tak na koniec aby nikt się drugiego dna nie doszukiwał. Nie mam żalu o to, że nie robiliśmy pew, pew przez całą misje tylko o chujowe rozporządzanie środkami jakimi dysponowaliśmy.

Dla mnie rozmowa się w tym miejscu kończy. Nie mam ochoty na dyskusję.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
SzaKaL
Chorąży
Chorąży

Następna strona

Powrót do Raporty z Misji