Operacja Grzyb

Opisy i wrażenia z rozegranych misji.

Re: Operacja Grzyb

Postprzez Tyka » 3 kwi 2018, o 22:51

U mnie wszystko super działało, w pewnym momencie naszą drużyne wybiła nam inna drużyna, padło ze 3 graczy Lamara Calisa i chyba ktoś jeszcze. Staffo obiją dowodzenie. Następnie dość intensywne strzelanie w remizie. Następnie TRAKTOR wystraszył cały skład zgromadzony na tej remizie, nie wiem co on tam robił gdy było gorąco no ale traktorzysta ostro kręcił się miedzy nami a wrogiem. Następnie padłem od czołgu ale wrażenie miałem jak by się zrespił tuż przed ryjem. W między czasie miałem wrażenie jak by pan bóg mi pomógł bo pewnie bym się wykrwawił sam pod drzewem. Generalnie dla mnie misja na duży +. A i Pusher gdyby nie on to nie wiem jak długo bym pograł ale łatał mnie 10 razy minimum. :happy_meme:
Obrazek
Tyka
St Szeregowy
St Szeregowy

Postprzez Quiet » 3 kwi 2018, o 23:02

Przepraszam Całusa i jego drużynę za friendly fire między nami prawdopodobnie rozpoczęty z mojej winy i nierozeznania się z waszą pozycja. Dzięki całej mojej drużynie świetnie się wami dowodziło sorki Rogacz że tak naciskałem na ciebie z prowadzeniem ale wydawałeś mi się najbardziej ogarniętą osoba w drużynie która dała by radę ogarnąć szpice i obserwację, dobra robota chłopaki jeszcze raz i do następnego
ObrazekObrazek
Quiet
St Kapral
St Kapral

Postprzez Staffo » 3 kwi 2018, o 23:28

Elektro - Sobór 1:2, rewanż za tydzień w Łopatino.

Miałem nie zagrać bo jeszcze 2 minuty przed misją liczyłem na zastępstwo, ale ciesze się ze takowe sie nie pojawiło. Najpierw sprawne przemieszczanie się wzdłuż drogi i zabezpieczanie kolejnych punktów. Potem na A2 wyczyszczenie obszaru i wrogi ostrzał zza pleców, który po chwili przerodził się w solidną wymianę ognia w której straciliśmy Calisa i Lamara.

Po podejściu pod bramę w której leżeli zabici i posłaniu solidnej serii z PKM w kierunku 'wroga', jak zobaczyłem pojawiające się okopy to nie mogło to zwiastować niczego dobrego. Potem Rogacz pochwalił nas że byliśmy lepsi od Aików, ale jakoś to nie polepszyło nastroju w obliczu utraty 2 ludzi i świadomości tego, że tą jedyną bramkę dla Elektro zdobyłem prawdopodobnie ja. Także jak ktoś tam padł pod murem przy A2 no to sorry, ale weszliście nam na plecy i zaczęliście do nas strzelać jak do kaczek, więc mając na uwadze to, że chwilę wcześniej likwidowaliśmy przy tym murze wroga, otworzyliśmy ogień na kierunek ostrzału.

Potem jak już sytuacja się uspokoiła zostaliśmy przegrupowani i ruszyliśmy w kierunku Mirkowa, gdzie przy kominie stoczyliśmy nierówną walkę z pojazdami pancernymi, piechotą i jakimś ruskim traktorem. Po zajęciu tej wsi ruszyliśmy po dyplomatę, ale nie mogło być zbyt prosto bo przy czyszczeniu posterunku na drodze byłem łatany chyba ze 4 razy. Potem wjechaliśmy w Bystrice w asyscie pancernych i robiliśmy robotę.

Tam postrzelane srogo, 7 taśm do pkm skończyło się kiedy któryś z kolei czołg zniszczył nam Tykę krótko po komunikacie że mamy dyplomatę. Pusher mnie łatał, ja strzelałem i tak żeśmy sobie zabezpieczali odwłoki. A potem to już tylko hyc na e3 na debrief ale po drodze trzeba jeszcze było się strzelać.

Elektro - robota zawodowa, dawno nie dowodziłem, ale po dzisiejszym dniu chyba znów częściej zacznę (zawsze możecie zapisać się do innej drużyny :trollface: ). Czapki z głów.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Staffo
Podporucznik
Podporucznik
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Oriox » 3 kwi 2018, o 23:34

Podczas biegania po wzgórzach wyqorwiło mi dosłownie cały system
ObrazekObrazekObrazek
Oriox
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez Radrix » 4 kwi 2018, o 22:25

https://youtu.be/hBteHfbnOcM?t=54m
Takie już moje szczęście na misjach :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Radrix
St Sierżant
St Sierżant

Postprzez Paladyni » 5 kwi 2018, o 22:34

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Paladyni
Sierżant
Sierżant

Postprzez Wikary » 6 kwi 2018, o 06:41

Na tym zeusie to dobra robota. Ale z punktu widzenia mm, nie wiem czy było warto dzielić siły na dwie części. Po naszej stronie zabawy było dość i często brakowało tej jednej dodatkowej ekipy. Na tak rozległym terenie nie było kim manewrować i trzymać frontu jednocześnie. Często mieliśmy potężną lukę między drużynami i zostawialiśmy niewyczyszczone rejony.
Wikary
Podpułkownik
Podpułkownik

Postprzez Narol » 6 kwi 2018, o 12:21

Na filmie od paladyniego widać, że na prawo od mogilewki znajduje się jedynie sojusznicza piechota na sekundy przed trafieniem RPG. Czmych nie strzelałeś przypadkiem do BMP 2 koło tej bazy z wieżą na parę minut przed ostrzałem sojuszniczym?
ObrazekObrazekObrazek
Narol
Sierżant
Sierżant

Postprzez Paladyni » 6 kwi 2018, o 15:28

@Wikary
Szczerze ci powiem, być może jeśli drużyny byłyby 12 osobowe, to może byłoby lepiej, przy 3 drużynach obawiałbym się ze jedna by się najzwyklej na świecie nudziła, bo dostawałaby rolę czysto tyłowe, czego wolę unikać tworząc misję. Patrząc na to z perspektywy zeusa, wydaje mi się ze prawda zostawiliście część jednostek, ale to były te jednostki które miały ustawione czołganie się, jak w sytuacji
https://youtu.be/C2PdSRWTkmc?t=9m26s
Mamy również utknięcie kontaktów między murami
https://www.youtube.com/watch?v=C2PdSRWTkmc&feature=youtu.be&t=46m28s
No i w zamyśle to miała być krótka strzelanka na tydzień, nie sądziłem ze potrwa to prawie do północy.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Paladyni
Sierżant
Sierżant

Postprzez Wikary » 6 kwi 2018, o 19:32

Spoko. Ja sytuację widziałem z bliska i wiem, że potrzebne mi były trzy drużyny (10 os w konfiguracji 2+2x4) i żadna nie dostała by u mnie roli tyłowej. Z braku trzeciej drużyny zachowywaliśmy się nieodpowiedzialnie przemieszczając się bez wzajemnego krycia. Na pewno widziałeś jak często moje dwie drużyny były w izolacji i jedyną jednostką między nimi byłem ja ewentualnie czołg, jak była z nim łączność (a czołgiem i tak nie da się miasta czyścić). Jak zapadaliśmy pod ostrzałem pozostawało mi liczyć na to, że sobie ludzie sami poradzą, bo nie miałem kim wykonać manewru, wspomóc czy flankować. W Twoim filmie widać, że przez to dwa razy (posterunek na drodze i bystrzyca) bez Twojej interwencji i leczenia połowa by nas padła.

W kryzysie nie miałem czego ruszyć żeby sytuację rozwiązać. Pozostawało mi zwijać front do punktu, jak pod transformatorownią (co jest mocno hukowe). Można też było trzymać drużyny razem i maszerować zygzakiem żeby miasta czyścić, ale to wymaga sporego zgrania, którego u nas nie ma i wszystko się wtedy wciąż miesza i zamienia w chaos. W efekcie gra trwałaby jeszcze dłużej, a jakbyśmy taką ekipą trafili na czołg, byłoby po plackach.

Z doświadczenia wiem, że jak mam kim manewrować, to misje kończymy max o 22:30. Nie chodzi o większe siły, tylko o organizację pozwalającą na skuteczne działanie. Miałeś niedawno taką misję, gdzie były dwie drużyny były po 3 fireteamy. To jest rozwiązanie alternatywne, bo wtedy ja nie mam plutonem jak manewrować, ale możliwości manewru mają dowódcy drużyn (o ile nie prowadzą ludzi gęsiego).

Anyway. Mówię co widzę. Nie twierdzę, że Ty byś sobie nie poradził z dwiema drużynami. Mnie jest ciężko.
Wikary
Podpułkownik
Podpułkownik

Poprzednia strona

Powrót do Raporty z Misji