Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Afghanistan 1984

Opisy i wrażenia z rozegranych misji.

Re: Afghanistan 1984

Postprzez majcher » 25 sty 2020, o 22:52

Bardzo ciekawa misja końcówka jeszcze bardziej na mnie wpłynęła kiedy prawie sam musiałem bandażować ogrom nieprzytomnych towarzyszy. Jak na mnie 5 gwiazdek i pomoc u psychologa lub psychiatry za nie złe PTSD :D
Obrazek
majcher
St Szeregowy
St Szeregowy

Postprzez Murdock » 25 sty 2020, o 22:55

HusariuS napisał(a):
Diamentowy napisał(a):
HusariuS napisał(a):Z drugiej strony nikt nie zabraniał Grigory trzymać się tak z 300-500m za konwojem i ostrzeliwać wrogie kontakty.

To by te kontakty się pojawiły pod nimi albo kilka metrów przed, też słaba opcja.

No nie do końca biorąc pod uwagę wrak pojazdu HQ który jeśli się nie mylę jechał ostatni lub przed ostatni, śmigło było by poza zasięgiem RPG.

Po pierwsze Hussar, GRIGORY praktycznie ciągle latał z rannymi nie mieliśmy przestojów nie licząc nocy.
Po drugie obawiam się, że ciapate szybko by nas strącili jak byśmy się z tyłu trzymali ciągle...
A po trzecie musieliśmy 2 razy(UDANIE) lądować bez tylnego rotoru...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Murdock
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez HusariuS » 25 sty 2020, o 23:33

Bohun napisał(a):
Bleed napisał(a):Ataki ze wzgórz skupiły naszą uwagę przez co zapomnieliśmy o tyle i tak daliśmy radę bo połowa przeżyła.

Nikt o tyle nie zapomniał, nam się 50 metrów za nami zrespiło 12 AIków z RPGami.

Tutaj masz trigger po prawej i generator AI po lewej. Pamiętaj, że nasz konwój miał ok 150-200 metrów długości więc kiedy przód wjechał w trigger my byliśmy (HQ) na wysokości generatora.

Obrazek

Wcześniej był tam bloker respawn-u w razie gdybyście byli za blisko ale, Krzyciu powiedział że on nie działa na serwerze, więc jedynie go przesunąłem bardziej do tyłu... jak widać nie wystarczająco.
HusariuS
St Plutonowy
St Plutonowy

Postprzez Radrix » 26 sty 2020, o 09:26

Nie sądzę, żeby to była wina złej organizacji konwoju. Zwyczajnie nauczyliśmy się, że na konwojach jedyne zagrożenie jest przed nami i wypuszczamy całą siłę ognia na przód. Gdyby któryś z BTRów trzymał plecy może dałoby się tego uniknąć, a tak to 95% siły ogniowej skupiło się na wzgórzach i skończyło się jak skończyło.
Sorry panowie za ten długi postój w checkpoincie ale nie było sensu jechać gdy strzelcy i kierowcy BTRów nie widzieli totalnie nic.
Misja do ponownego rozegrania od checkpointu. Poziom trudności jest super.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Radrix
Major
Major
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Murdock » 26 sty 2020, o 10:09

Podpisuje się pod Radrixa misja do ponownego rozegrania, jak najszybciej. :)
Murdock
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez Bohun » 26 sty 2020, o 10:48

Radrix napisał(a):Misja do ponownego rozegrania od checkpointu. Poziom trudności jest super.

Sądzę, że gdyby tam był btr to też by poszedł z dymem ale nie przekonamy się jeżeli nie zagramy ponownie.
Jedynie te respy do delikatnej zmiany.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Bohun
Porucznik
Porucznik
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez SymbiotyK » 26 sty 2020, o 13:36

Generalnie nigdy wiecej tych BTR na misjach, nie dość że nic nie słychać a miejsce comanndera sie buguje nie wiedzieć czemu.
Ponad to źle przygotowana misja pod kątem technicznym, problemy juz na samym początku z brakiem radii oraz map dla pojazdów i niektórych dowódców. Jestem na nie.
SymbiotyK
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez HusariuS » 26 sty 2020, o 14:07

SymbiotyK napisał(a):Generalnie nigdy wiecej tych BTR na misjach, nie dość że nic nie słychać a miejsce comanndera sie buguje nie wiedzieć czemu.
Ponad to źle przygotowana misja pod kątem technicznym, problemy juz na samym początku z brakiem radii oraz map dla pojazdów i niektórych dowódców. Jestem na nie.

Na BTR ci nic nie poradzę, jedynie mogę ci pojazd zmienić i tyle, poza tym w pierwszym obozie Mulla-coś-tam były dwa BTR-80 które na szybko postawiłem z zeusa na prośbę HQ, nikt wam ich brać nie zabronił, mapy były w skrzyni na przezbrojeniu, dodatkowo jak chciałeś zobaczyć "mapę operacji" to mogłeś poprzez zakładkę steam wejść na forum i zobaczyć sitrep, radia mogłeś spisać sobie na kartce (polecam) bo raczej głuchy nie jesteś, a rozpisać na mapie mogłeś się zaraz po zabraniu mapy z przezbrojenia.
Z radiami to ja nie wiem jaki ty problem miałeś, Kierowca i Strzelec (za jakiegoś powodu nie Dowódca fakt) mieli radia długie w BTR-ach, nie widzę problemu ustawienia sobie dodatkowego kanału na radiu długim jako "intercom" załogi.
Wiem że później po stracie HQ, któryś z BTR przejął pałeczkę kontaktowania się z CASEVAC/Grigory, tyle że każdy pojazd w konwoju, wliczając GAZ-66 i ZiL-131 posiadał na kierowcy radio długie więc kontaktować się z MEDEVACiem mógł każdy kierowca jakiegokolwiek pojazdu w konwoju (kierowcy BTR mogli zejść z radia 55 na 56, mając jedynie radio wewnętrzne z dowódcą pojazdu i radio 56 do kontaktu z CASEVAC/Grigory).
HusariuS
St Plutonowy
St Plutonowy

Poprzednia strona

Powrót do Raporty z Misji