Pytania nowego gracza

Masz pytanie do nas? Pytanie w sprawie społeczności? Pisz tutaj.

Pytania nowego gracza

Postprzez hofo » 30 maja 2017, o 08:59

Cześć wszystkim,
Mówią na mnie hofo.
Chciał bym zadać kilka pytać do waszej społeczności bo interesuje mnie przystąpienie do waszej formacji.

Na wstępie powiem że mam 35 lat. Armę 3 mam od zeszłej jesieni. Miałem parę epizodów w BR, KOTH i ALife UK.
Jestem zadowolony z tego symulatora i chciał bym przystąpić do zorganizowanej grupy działającej regularnie.
Służbę w WP mam za sobą. Była to Kompania Rozpoznawcza ze specjalizacją na kierowcę transporterów opancerzonych BWP1, SKOT oraz docelowo na Rosomaka. Niestety nie dało mi nigdy nim pojeździć.
Interesuję się logistyką, zaopatrzeniem oraz pozycjonowaniem zależności służbowych w łańcuchach kierowniczych.

Pozwolę sobie zadać pytanka w punktach, może będzie łatwiej odpowiadać.
1. Ilu macie aktywnych graczy gotowych do treningów?
2. Czy każdy gracz ma swoją funkcję na stałe i tego się trzymacie? Czy każdy jest od wszystkiego?
3. Czy macie oznaczony i rozwinięty szczebel dowodzenia?
4. W jaki sposób ustalacie strategie treningów i ewentualnych misji?
5. Czy gracie w trybie King Of The Hill?
6. Czy mogli byście po skrócie opisać składy jednostek bojowych? Jeżeli nie tajne.

Więcej pytań sobie nie przypominam, w razie co dopiszę na bieżąco.
Chciał bym również zapytać czy mam szansę na jakieś stanowisko oficerskie związane z logistyką i pracą sztabową po odbyciu wszelkich stosownych szkoleń i zaliczeniu stażu?

Pozdrawiam
hofo
hofo

Re: Pytania nowego gracza

Postprzez Astus » 30 maja 2017, o 09:14

Witam,
Polecam zacząć od przeczytania regulaminu grupy.
Został stworzony też Poradnik Rekruta
https://arma3coop.pl/download/A3C_FM_001_Poradnik_rekruta_v2_1.pdf
Jeśli masz ochotę czytać taki wall of text

Lista członków https://arma3coop.pl/gcp.php?page=memberlist a z tą chęcią do treningów to bym nie przesadzał...
2. Czy każdy gracz ma swoją funkcję na stałe i tego się trzymacie? Czy każdy jest od wszystkiego?

Jest to opisane w regulaminie. W skrócie każdy gracz może zająć każdy slot, z tym że w okolicznościach wymienionych w regulaminie może zostać z takowego zdjęty(zazwyczaj na inny).

Są tutaj dwie sprawy.
1 na forum, gdzie istnieje absolut w postaci Administracji oraz kadry(oficerowie, dowódcy) na którą składają się osoby wspierające prace administracyjne.
2 w grze, gdzie szczeble dowodzenia są ustalane głównie przez twórcę misji. W ramach RP przestrzegamy zasad hierarchii itp. Twój status na misji definiuje slot który zajmujesz.

Mamy kalendarz na forum, gdzie szkolenia i misje zapisywane są w odpowiedni sposób. Nabór i zgłoszenia na trening zależy od instruktora.

Nie oficjalnie, ale możliwe poza standardowymi rozgrywkami też inne, to już zależy od inicjatywy członków A3C.
6. Czy mogli byście po skrócie opisać składy jednostek bojowych? Jeżeli nie tajne.

Zależne jest to od twórcy misji, jakie konfiguracje przewidzi, nikt nie jest nigdzie na sztywno przypisany.
ObrazekObrazek
Astus
Sierżant
Sierżant
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Staffo » 30 maja 2017, o 09:15

-Jakich treningów? co rozumiesz przez trening? Aktualnie w grupie znajduje się ponad 110 osób, a misje na 40-50 osób mają obłożenie zazwyczaj powyżej 90%.

-Odpowiedź znajdziesz w regulaminie, żeby ułatwić powiem, ze każdy gracz może być kim chce jeśli chodzi o misję (oczywiście dobrze by było gdyby znał się na tym co danego wieczoru chce robić). Poza tym jest kadra, która zajmuje się utrzymaniem porządku i na misjach i na forum, ale nie ma to wpływu na role podczas misji.

-Odpowiedź powiązana z tym wyżej, nie mamy stałych osób zajmujących sloty dowódcze na misjach, każdy kto chce i czuje się na siłach może taki slot objąć a strukturę dowodzenia na misji zazwyczaj ustala jej twórca na podstawie własnej wiedzy i widzimisię.

-Treningów jako takich nie prowadzimy w grupie w sposób zorganizowany, są za to szkolenia z konkretnego zakresu wiedzy typu lotnictwo bojowe lub medycy, za plan których odpowiadają osoby aktualnie znajdujące się na stanowiskach instruktorów z danej dziedziny.

-Nie na naszym serwerze, jak ktoś chce to gra sobie we własnym zakresie na zewnętrznych serwerach, nie ma to nic wspólnego z nami.

-Składy zależą od widzimisię twórcy misji.

Co do stanowiska oficerskiego w dziale logistyki to nie mamy i raczej nie będziemy mieć zapotrzebowania na tego typu osobę ze względu na brak tego typu działu.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Staffo
Podporucznik
Podporucznik

Postprzez Augustus » 30 maja 2017, o 21:58

A ja bym mu przypisal role szefa kompanii podczas poligonow stulejowskich, do glownych zadan zaliczam zabezpieczenie logistyczne (w szczegolnosci srodkow nawadniajacych)

P.S.: oczywiscie zart dla wtajemniczonych :D a Ciebie drogi kandydacie zapraszam na nasz serwer Teamspeak, nasi członkowie* z pewnoscia odpowiedzą na wszystkie (sensowne) pytania.

*nie zawracaj tylka czerwonym (czyt. Administratorom)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Augustus
Major
Major

Postprzez Jag » 31 maja 2017, o 07:02

eee tam gadasz...Aldur lubi jak mu się coś koło tyłka robi.....
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Jag
St Kapral
St Kapral

Postprzez hofo » 1 cze 2017, o 09:26

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
Wiem już wszystko.

Po pierwsze wielki podziw dla twórców poradnika, naprawdę ogromna praca.
Super wszystko i do ogarnięcia ale bez googla i głosowej nakładki bym tego nie przeczytał. /leniwy/
Szczegółowe nauki podejmę z czasem ;)
Resztę specyfiki waszych gier przyswoiłem oglądając filmy z misji.
Misja "Posterunek 14" naprawdę mega fajna, uśmiałem się jak dziki. Graty dla autora filmu za hamowanie awaryjne :D

Standardowo stworzę zestaw pytań:
1. Czy na wszystkich misjach można obsadzić sloty po przeciwnych stronach, czy przeważnie obsadza się tylko jedną stronę?
2. Czy szkolenia (np. podstawowe) jest możliwe odbyć po godzinie 20:00? (mogę to uzasadnić)
3. Czy trudno się dostać na stanowisko RTO (zamiast logistyki 8-) ) Znam się na tym. Wystarczy że nauczę się obsługi radia.
4. Czy mody zaciągam ze steam czy jest to bardziej skomplikowane?

pozdrawiam
hofo
hofo

Postprzez Sarlack » 1 cze 2017, o 09:32

1. To wyjaśnia regulamin - misje z założenia są CooP, tak więc jedna strona
2. Możliwość jest, jednak musisz pamiętać, że misje oficjalne również rozpoczynają się o 20, a masz obowiązek rozegrać pewną ich ilość tygodniowo
3. Zgodnie z regulaminem możesz obsadzić dowolny slot jeśli czujesz się na siłach by to robić.
4. Mody zaciąga się z naszego repozytorium i tylko te są obowiązujące.

Na wszystkie Twoje pytania udziela odpowiedzi regulamin. Polecam się z nim bardzo dobrze zapoznać przed ewentualną rozmową kwalifikacyjną.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sarlack
Podpułkownik
Podpułkownik

Postprzez hofo » 1 cze 2017, o 09:55

Sarlack napisał(a):Na wszystkie Twoje pytania udziela odpowiedzi regulamin. Polecam się z nim bardzo dobrze zapoznać przed ewentualną rozmową kwalifikacyjną.

Tak, tak, jak najbardziej siedzę i ogarniam ten ogrom informacji.
Osobiście nie lubię "walić" popeliny i wpisywać się na coś czego do końca nie rozumiem.
Przeczytam wszystko, zrozumiem to złożę wniosek rekruta.

Z tym pytaniem o obsadzanie dwóch stron to w związku z filmem o policjantach :) tam cywile też działali prężnie.

O misjach i wymaganej 1 w tygodniu to myślę, że jest do zrobienia.
Jeżeli zaczynają się po 20:00 i jedna jest w sobotę, lub piątek - dam radę.
Zdarza się, że czasem wyjeżdżam w poniedziałek i wracam w piątek, ale to będę się zastanawiał potem jeżeli to nie problem.

Z chęcią bym się wpisywał na szkolenia dla kierowców transporterów opancerzonych i RTO.
Muszę tylko ogarnąć te wszystkie ID numery i resztę podstawowych rzeczy
hofo

Postprzez Koxxus » 1 cze 2017, o 10:03

W cywili wcielał się mistrz gry- Zeus. Było nas czterech, więc coś ciągle się działo. Nie na każdej misji on występuje, natomiast głównie urozmaica rozgrywkę.
Koxxus

Postprzez Sarlack » 1 cze 2017, o 10:21

No misje startują zawsze punkt 20. Owszem są również w weekendy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sarlack
Podpułkownik
Podpułkownik

Następna strona

Powrót do Pytania i odpowiedzi