Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

TS3 aktywacja glosem vs push to talk

Masz pytanie do nas? Pytanie w sprawie społeczności? Pisz tutaj.

TS3 aktywacja glosem vs push to talk

Postprzez KACPER » 27 maja 2015, o 21:27

witam.
nie jestem nawet jeszcze kotem ale moze wyjasnicie mi na przyszlosc lub po prostu zaspokoicie ciekawosc :)

dlaczego w TS musze ustawic klawisz push to talk zamiast uzywac aktywacji glosem? z mojego malego doswiadczenia w armie (gralem w max 6 osobowych grupach) to sie bardzo dobrze sprawdza i jest to wygodne.. nie mam 186 klawisza do obslugi gry.. jesli mozna cos ulatwic to czemu tego nie mozna zrobic?

domyslam sie ze jesli mam ustawiony push to talk i gramy razem i wcisne capslock to slychac mnie tylko na radiu? a osoby obok juz nie slysza co mowie poki nie wcisne przycisku push to talk? troche odbiega to od reala... chyba ze jesli wcisne capslock to slychac mnie zarowno na radiu jaki i w promieniu powiedzmy 2m? mysle ze czegos nie kumam :) bo bez sensu by bylo jesli chcac skorzystac z radia to musze wciskac dwa przyciski np capslock oraz L.shift jako push to talk

mysle ze nie ma glupich pytan w przypadku kiedy odpowiedz moze zawazyc o byc albo nie byc na polu walki.

dzieki!
KACPER

Re: TS3 aktywacja glosem vs push to talk

Postprzez Sarlack » 27 maja 2015, o 21:40

po 1. Mówiąc na radiu jednocześnie aktywowane jest push to talk.
po 2. Pamiętaj, że my nie gramy w 6-osobowej grupce tylko niekiedy nawet 50-osobowej. I nie wiem czy chciałbyś słuchać co chwila czyjegoś sapania, chrząkania, kaszlenia i matki/ojca/siostry/psa w tle.
po 3. Aktywacja głosem potrafi pięknie wyp....ić mod radiowy (TFAR).
po 4. Jeśli ta społeczność funkcjonuje już od lat i od lat używa ptt to znaczy, że jest w tym głębszy sens. Nikt - z założenia - nie lubi się pieprzyć z dodatkowymi utrudnieniami jeśli nie jest to konieczne.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sarlack
Generał
Generał

Postprzez cegli11 » 27 maja 2015, o 21:43

Przeczytałeś FAQ?
cegli11
Major
Major

Postprzez KACPER » 28 maja 2015, o 05:26

Panowie,

tak czytałem. obejrzałem również filmik na YT. być może za mocno skupiłem się na obsłudze i gdzieś między wierszami musiałem tą kwestię pominąć

jednym słowem: dzięki za rozjaśnienie sprawy
KACPER

Postprzez Hidden » 28 maja 2015, o 05:29

Jeśli masz problem z ulokowaniem klawiszu do aktywacji głosowej polecam dodatkowe klawisze myszy.
Hidden

Postprzez KACPER » 28 maja 2015, o 07:39

dobra rada. dokładnie tak ustawiłem. 4 klawisz myszki wł/wył swobodne rozglądanie a piątka ustawiona na push to talk
KACPER

Powrót do Pytania i odpowiedzi