Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Prośba o skompletowanie gry.

Masz pytanie do nas? Pytanie w sprawie społeczności? Pisz tutaj.

Prośba o skompletowanie gry.

Postprzez Jockermann » 22 maja 2015, o 15:32

Witam panowie. Jestem nowy na forum jak i w świecie ARMA. Do tej pory obracałem się w grach pokroju BF czy CS lecz już teraz zauważyłem, że do tej gry trzeba inaczej podejść. Dlatego na wstępie mam pytanie. Zanim zacznę jakąkolwiek zabawę, jaką wersje gry czy jakie mody najlepiej wgrać do tej gry? Nie wiem jeszcze jak to tu działa, z reguły kiedy są różne mody tak więc są rożne serwery obsługujące te mody? Nie ma czegoś uniwersalnego? Czy jednak każdy gra ze swoja paczką modów? Ogólnie...jak to wszystko działa w tej grze..?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Jockermann

Re: Prośba o skompletowanie gry.

Postprzez kenji » 22 maja 2015, o 16:17

Wersją gry najnowszą ofc. Serwery są do gry z modami (zawsze info jest jakie mody trzeba mieć) i są serwery na których chodzi vanilla. Z misjami sp to samo. Dlc są opcjonalne, można wejść na serwer jak się ich niema, ale nie można wtedy używać zawartych w dlc pojazdów, broni itp. W A3C mamy paczkę obowiązkowych modów, ale o szczegółach poinformuje cię dowódca jak przejdziesz rekrutację.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
kenji
Sierżant
Sierżant

Postprzez Jockermann » 22 maja 2015, o 16:45

Z reguły ludzie grają na jakiś konkretnych serwerach? Bo skoro różne serwery wymagają różnych modów to trzeba ładnie tymi modami zarządzać by gra działała a to podejrzewam jest kłopotem. Chyba, że gracie na jednym konkretnym serwerze.

A czy mniejsze mody np. dające tylko nowe bronie czy kamuflaże, również potrzebują docelowego serwera na obsługę danego moda?
Jockermann

Postprzez Alduric » 22 maja 2015, o 17:18

Arma to nie battlefield, tutaj szukasz grup/community. Uzywasz ich modów, na ich serwerze. Nic więcej.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Alduric
Szogun A3C
Szogun A3C
Karts DLCMarksman DLC

Postprzez Astus » 22 maja 2015, o 17:22

Trzeba wyjaśnić parę faktów.
Grupa!= server. Zazwyczaj są publiczne servery które mają automatycznie ściągane mody, gdzie wbijasz, dociąga ci się i grasz. To są zazwyczaj servery z jakimś trybem rozgrywki np. wasteland albo altis life.
Większość grup (coop/pvp) ma własny prywatny server na którym ma wgrane autorskie albo publiczne mody. Które ze względu na rozmiar trzeba samemu ściągnąć i "zainstalować" w folderze z grą.

W armę możesz grać publiczne gry z różnymi modami/zasadami, albo dołączyć do jakiejś zorganizowanej grupy, w armie najwięcej ich masz grających przeciwko botom tzn. co-op. Np. intactilis.pl albo ACC, polska grupa grająca pvp to PAC.

Żeby zacząć grać w armę, musisz zdecydować się albo na arma2 ze wszystkimi dodatkami. Albo arma3 bez konieczności dokupywania dlc, czyli sama podstawka.

Wtedy decydujesz się na granie na publicznych serverach albo dołączenie do jednej z grup.

Oczywiście dla własnej rozrywki możesz pobierać mody nie związane z serverem/grupą, które ściągasz albo z workshopa steama albo ze strony armaholic.com

Jeśli chodzi o zarządanie modami to od tego masz launcher wbudowany w grę, o którym będziesz musiał trochę poczytać.
ObrazekObrazek
Astus
Sierżant
Sierżant
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Jockermann » 22 maja 2015, o 17:25

Dzięki Astus za obszerne wyjaśnienie pewnych tematów.
Mam jeszcze jedno pytanie. Co kiedy dochodzi do konfrontacji dwóch klanów? Czy w ogóle coś takiego istnieje w tej grze? Jak wtedy wygląda sprawa z modami? Bo jak już wiem każda grupa ma swoje mody..
Jockermann

Postprzez Alduric » 22 maja 2015, o 17:27

W arme gra się misje kooperacyjne gracze vs AI, nie ma "konfrontacji klanów".
Alduric
Szogun A3C
Szogun A3C
Karts DLCMarksman DLC

Postprzez Astus » 22 maja 2015, o 17:36

Zasadniczo nic nie wyklucza "konfrontacji klanów" Z tym że na "rynku" polskim jest to zjawisko właściwie nie występujące. Nie mam ochoty tłumaczyć jak i dlaczego.
Ale nawet jeśli biorąc pod uwagę taką możliwość(co jak wspomniałem na polskiej scenie arma3 możesz zapomnieć) to jest to już indywidualna sprawa dogadania się dwóch grup.
ObrazekObrazek
Astus
Sierżant
Sierżant
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Jockermann » 23 maja 2015, o 14:47

Troszkę mnie martwi brak współczesnych broni (pewnie dlatego ze akcja toczy siew przyszłości) choć i tak te bronie są jakby tylko z nazwy inne. Znalazłem taki mod http://www.armaholic.com/forums.php?m=posts&q=23531 i pytanie: czy jak i gdzie mogę z nim pograć?

Ogólnie polecacie jakieś polskie serwery gdzie mógłbym się przetrzeć z tą grą poważniej i coś umieć? Od czego zacząć?
Jockermann

Postprzez Alduric » 23 maja 2015, o 14:56

Arma to nie gra, to platforma do tworzenia zamkniętych community. Nie zrozumiesz tego, wróć do battlefielda.
Alduric
Szogun A3C
Szogun A3C
Karts DLCMarksman DLC

Powrót do Pytania i odpowiedzi