Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Parę pytani odnośnie gry

Masz pytanie do nas? Pytanie w sprawie społeczności? Pisz tutaj.

Parę pytani odnośnie gry

Postprzez l00nerz. » 30 lis 2014, o 11:39

Dużo się zastanawiałem którą grę wybrać i wybór padł na Arme i mam kilka pytań ponieważ wiem że ta gra różni się bardzo od innych to chciałbym się dowidziedzieć:

1. Lubię i będę chciał grąć jako sniper. Czy są w tej grze jakieś klasy czy jak to wszystko wygląda?
2.Ogólnie chciałbym usłyszeć wasze zdanie o tej grze.
3. Co początkujący taki jak ja musi wieedzieć o grze? Jakieś poradniki etc.?
l00nerz.

Re: Parę pytani odnośnie gry

Postprzez piciek » 30 lis 2014, o 12:50

1. W zależności od misji i Mission Makera. Jeżeli będzie slot dla Snajpera, można się zapisać na niego.
2. Moim zdaniem jest to bardzo fajny taktyczny FPS (First Person Shooter), a jeszcze milej się gra kiedy masz koło siebie 30 ludzi wiedzących co mają robić. Arma nie jest jak Battlefield, gdzie robisz rozpierduchę po całości. Tutaj trzeba ocenić teren, ilość wrogów i przykładowo z jakiego miejsca najlepiej ich atakować lub jakim sposobem. Czyli krótko - trzeba myśleć.
3. Po pierwsze sterowanie. Nie mówię o tym, żeby znać całą klawiszologie, ale takie podstawowe rzeczy typu kucanie stopniowe, wychylanie się itp. Jeżeli poszukasz na google to możliwe, że znajdziesz jakiś prosty poradnik jak zacząć przygodę z Armą. W moim przypadku to było tak, że kupiłem Arme 3 we wrześniu i 3 dni po zakupie zapisałem się do tej grupy. Dzięki nim, wiem jak się zachowywać w danych sytuacjach, obsługiwać radia, w zależności od misji - jaki ekwipunek brać. Jednak nie myśl sobie, że ja już wszystko wiem ;D Do dzisiaj się uczę i jest jeszcze daaaaaaaleka droga, żebym został jakimś profesjonalistą :)
Obrazek
piciek
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez l00nerz. » 30 lis 2014, o 13:39

Wielkie dzięki za odpowiedź i jeszcze ciekawi mnie bo widziałem w panelu gracza a dokładnie na tym kalendarzu że jest coś takiego jak Podstawowe szkolenia czy jakoś tak o co w tym chodzi?
A co do snajpienia to zazwyczaj ile wolnych miejsc jest dla snajpera?
I trzeba przechodzić jakieś szkolenia czy coś bo obiło mi się o uszy?
l00nerz.

Postprzez NTG » 30 lis 2014, o 14:19

l00nerz. napisał(a):Wielkie dzięki za odpowiedź i jeszcze ciekawi mnie bo widziałem w panelu gracza a dokładnie na tym kalendarzu że jest coś takiego jak Podstawowe szkolenia czy jakoś tak o co w tym chodzi?
A co do snajpienia to zazwyczaj ile wolnych miejsc jest dla snajpera?
I trzeba przechodzić jakieś szkolenia czy coś bo obiło mi się o uszy?

ad 1. Każda osoba, która przejdzie pomyślnie rekrutacje w naszej grupie zobowiązana jest do odbycia szkolenia podstawowego, które to zaznajamia ją z minimum podstaw dotyczących zarówno gry jak i reguł obowiązujących na misjach naszej grupy.

ad 2. Slotów jest niewiele zazwyczaj jest to pojedyncza dwójka snajperska z czego jeden to snajper a drugi jego obserwator. Również ich występowanie wynosi jakieś 1 do 4-5 misji. Także raczej więcej jak raz na tydzień slot snajpera się nie pojawia. Generalnie jako świeżak możesz zapomnieć o slocie snajpera. Bo a) zajmują go osoby doświadczone b) osoby które ukończyły specjalistyczne szkolenie snajperskie i posiadają baretki.

Jeśli chcesz wstąpić do naszej grupy i zostać snajperem, to musisz:
- Poznać podstawy rozgrywki
- Potrafić obsługiwać wszystkie dostępne radia zarówno krótkiego jak i długiego zasięgu.
- Doskonale orientować się w terenie oraz być w stanie wybierać optymalne ścieżki przemarszu oraz punkty obserwacyjne.
- Potrafić ocenić odległość do celu oraz celnie oznaczać na mapie pozycje wroga.
- Znać system medyczny i potrafić opatrzyć zarówno siebie jak i obserwatora.
- Być obeznanym z klasami wroga oraz rodzajami wrogich oraz sojuszniczych pojazdów.
- Być cierpliwym. Praca snajpera to w 90% zwiad, informowanie o ruchach przeciwnika oraz dokładne oznaczanie ich pozycji. Pozostałe 10% stanowi strzelanie. Niejednokrotnie czekasz jako snajper 1h czasu rzeczywistego by oddać choćby jeden strzał.
- Potrafić dostosować ekwipunek do warunków na misji oraz umieć bo skalibrować.
- Na samym końcu: być w stanie pociągnąć celnie za spust.

W skrócie. Snajper w Armie to nie bajka ani inna gra gdzie frajdą jest strzelanie z daleka w latających jak kaczki wrogów. Tutaj snajper to najlepszy przyjaciel zarówno dowódcy jak i reszty oddziałów. Ich oczy i uszy.
NTG
Marksman DLC

Postprzez l00nerz. » 30 lis 2014, o 18:50

No i właśnie czegoś takiego szukałem takiej klasy "Snajpera"! Tylko mam jeszcze pytanie jak zdobyć te wszystkie punkty które Ty wypisałeś? Muszą być jakieś szkolenia czy coś? A jak już powiedzmy to wszystko będę umiał to jak mogę stać się snajperem? I jak już nim zostanę to trzeba się nauczyć strzelać czy coś?
l00nerz.

Postprzez Darius88k » 30 lis 2014, o 23:19

Ech,
1. Pytanie czy chcesz być snajperem w naszej grupie (A3C) czy snajperem w armie? Jeśli to 1 to zacznij od napisania podania rekrutacyjnego.

2. Bez punktu 1 nie ma 2. wiec zacznij od 1.

3. Nie za bardzo podoba mi się określenie klasa bo Arma, tutaj nie do końca na takiej zasadzie działa.
Gramy w Coopie, a i owszem (PvP też się zdarzają rzadko bo rzadko ale są) ale gra u Nas nie polega to na tym że szkolisz się wiele miesięcy tylko po to by grac jako snajper, bo tak jak ktoś napisał, takie sloty zdarzają się rzadko i przeważnie są zajęte zanim się zorientujesz że są (ach te boty ;)) Za każdym razem zapisujesz się praktycznie na inny slot, wiec podlegasz różnym doświadczeniom (Owszem możesz preferować te dane, no ale cóż ... jak nie ma to co zrobić). Za każdym razem jednak powinieneś się wczuć w odgrywaną rolę, bo na tym tak naprawdę to polega , na odgrywaniu roli swojego awatara. Czasem jesteś Generałem mającym wysokie mniemanie o sobie a czasem zwykłym trepem wysyłanym po dodatkowy ekwipunek bo AT twierdzi że mu za mało rakiet do bazookie, lub jako goniec wysłanym by spr czy rzeczywiście jest tam ten karabin maszynowy wroga i czy na pewno strzela do nas :P. Niektóre nabyte umiejętności przydadzą się na różnych slotach np jeśli masz oko to przyda się to też zwykłemu trepowi jak i dowódcy oddziału, jesteś urodzonym kierowcą - BRDM czy kamaz nie będzie miał dla Ciebie tajemnic, pilot sprawdzi się dobrze jako transportowy jak i bojowy (może samolot), twój czołg wybuch ? no nic dobrze będzie teraz celnie strzelać bo amunicji jak na lekarstwo a do domu daleko...

W dużej części gra polega na przemieszczaniu się z punktu A do punktu B i ewentualnym ostrzale wroga. Mam nadzieje że się zorientowałeś jak wygląda walka w armie, że czasem trudno jest zlokalizować skąd pada ostrzał, że jeśli nie zareagujesz w odpowiedni sposób to często gra kończy się dla ciebie po 5 min albo po 1h marszu właśnie wtedy gdy zaczęła się akcja.

4. Arma w podstawowej wersji jest OK, ale głównym jej trzonem są mody które urozmaicają rozgrywkę, albo wręcz stawiają na zupełnie inny odbiór ( może to nie do końca poprawny przykład moda ale Altis live)...

Podsumowując, bo mi się już nie chce dalej pisać :) zapraszam do grupy ewentualnie zapoznaj się jeszcze z innymi postami.
ObrazekObrazekObrazek
Darius88k
St Plutonowy
St Plutonowy

Postprzez Calis » 1 gru 2014, o 03:03

My, w A3C, gramy misje kooperacyjne.

Misje rozgrywamy o 20:00
Każdy ma jedno "życie". Dostajesz kulke - nie wracasz na serwer.
Symulujemy działania wojsk.
w A3C nie będziesz snajperem na własną rękę (chyba, że scenariusz tak założy) Zawsze snajper podlega pod dowództwo operacji. Prosi o pozwolenie na strzał i tak jak napisano wyżej - przez większość czasu prowadzi rozpoznanie.

Zapraszam na nasz kanał YouTube bo coś czuję, że nie masz bladego pojęcia w jakiej konwencji gramy.
https://www.youtube.com/channel/UCA-_zt ... xd84G74gcQ

Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Calis
Sierżant
Sierżant

Postprzez l00nerz. » 5 gru 2014, o 13:58

OK dzięki za pomoc :)
l00nerz.

Postprzez Pizamka » 5 gru 2014, o 17:03

Po pierwszę myślę, że musisz przestać nas okłamywać i podać swój prawdziwy wiek.

Po drugie myślę, że musisz skończyć snuć takie domysły i pisać to w temacie, który dotyczy czegoś innego. Ostrzeżenie słowne. //Hordkall
Pizamka

Powrót do Pytania i odpowiedzi