Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

MapMaking

Masz pytanie do nas? Pytanie w sprawie społeczności? Pisz tutaj.

MapMaking

Postprzez Kirlen » 15 wrz 2014, o 15:28

Mam kilka pytań odnoszących się do MapMakingu i nadzieje że zamiesiłem to w odpowiednim wątku.

W a3c jestem nowy, ale pomimo tego chciał bym już zacząć tworzyć jakąś misje, gdyż nie ukrywam sprawia mi to ogromną przyjemność. By się jednak dostosować do wymogów A3C chciał bym zadać pytanie o zawartość wymaganą w misji, tzn. co taka misja koniecznie musiała by posiadać w zawartości by się nadawała, o ile rzecz jasna jest coś takiego poza aspektami oczywistymi.

Znalazłem też wątek który zabrania w misjach korzystania z Efektów dźwiękowych, a także o maksymalnej wadze misji do 2mb, chciał bym wiedzieć czy to wciąż aktualne gdyż jest on z zeszłego roku, a waga 2mb nie jest największa, szczególnie gdy chce się zastosować niektóre z istniejących skryptów/dodatków.

Kolejne moje pytanie odnosi się głównie do A.C.R.E., a konkretniej spostrzegłem iż na misji zazwyczaj ustawiana jest skrzynka z zawartością, moje pytanie brzmi czy są jakieś restrykcje względem wpisywania sprzętu bezpośrednio do danej jednostki wliczając w to także pozostały sprzęt poza ACRE?
____

Zdaje sobie sprawę iż znajdują się na tym forum pewne tematy które to opisują, ciężko mi jednak jest się do wszystkiego dokopać, dlatego nie mam nic przeciwko by podać mi ewentualny link jako odpowiedź do moich pytań, a wręcz będę za to wdzięczny.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kirlen
St Plutonowy
St Plutonowy

Re: MapMaking

Postprzez DaWiD96 » 15 wrz 2014, o 15:34

Coś co może ci się przydać a konkretniej odpowiem na pytania jak będę miał czas, lub ktoś inny to zrobi :D
viewtopic.php?f=8&t=1374
viewtopic.php?f=8&t=2191
viewtopic.php?f=8&t=1774
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
DaWiD96
St Plutonowy
St Plutonowy

Postprzez Alduric » 15 wrz 2014, o 15:45

Znalazłem też wątek który zabrania w misjach korzystania z Efektów dźwiękowych, a także o maksymalnej wadze misji do 2mb, chciał bym wiedzieć czy to wciąż aktualne gdyż jest on z zeszłego roku, a waga 2mb nie jest największa, szczególnie gdy chce się zastosować niektóre z istniejących skryptów/dodatków.

Wszystkie misje które robisz muszą:
- Być stworzone przez ciebie.
- Nie zawierać skryptów/dodatków osób trzecich
- Wszystkie custom skrypty musisz pisać sam lub otrzymać/użyć napisanych przez kogos z grupy
- Misje powinny opierac się o www.funkcje.arma3coop.pl gdyż jest to najlepszy sposób na 100% optymalność podczas rozgrywek.

Kolejne moje pytanie odnosi się głównie do A.C.R.E., a konkretniej spostrzegłem iż na misji zazwyczaj ustawiana jest skrzynka z zawartością, moje pytanie brzmi czy są jakieś restrykcje względem wpisywania sprzętu bezpośrednio do danej jednostki wliczając w to także pozostały sprzęt poza ACRE?

Przy 50 osobach na serwerze nie masz szans żeby wszystko działało poprawnie przypisując custom sprzęt. Są obiekty które inicjują skrypt podczas podniesienia, więc nie będą działać / będą się wywalać jak ruszy misja z owym EQ już w ekwipunku. Dlatego wiele boxów jest zbudowanych tak by były wygodne do przezbrajania.

Możesz zawsze w briefingu ograniczyć zasadami dany eq, albo wyposazyć puste skrzynki w konkretny EQ (wsio w linkach powyżej)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Alduric
Szogun A3C
Szogun A3C
Karts DLCMarksman DLC

Postprzez badn3wz » 15 wrz 2014, o 16:03

Lepiej nie rób żadnego oficjala zanim nie rozegrasz kilku misji. To pozwoli Ci się najlepiej zorientować jak takie misje wyglądają i czego od nich oczekujemy. Do tego przed zrobieniem misji oficjalnej zrób jakieś nieoficjalne na mniejszą ilość osób. Po każdej takiej misji ludzie Ci powiedzą co zrobiłeś źle, a co dobrze, czego powinieneś unikać itd.
badn3wz

Postprzez Mejker » 15 wrz 2014, o 16:07

Przede wszystkim zrob z 2-3 niefocjale żeby skumać jak działają dokładnie funkcje i jak to się przekłada na rozgrywkę. Tak jak Badnewz napisał rozegraj kilka albo i kilkanaście misji żeby zobaczyć powiedzmy standardy misji co zawierają,jak są pisane briefy i jak wygląda rozumowanie różnych HQ pod kątem rozgrywania misji. Pamiętaj że zawsze możesz misje już które były pobrać z serwera,rozpakować i odpalić w edytorze. W ten sposób ogarniesz może jakieś nowe dodatki do misji.
Mejker

Postprzez Kirlen » 15 wrz 2014, o 16:21

Dzięki za odpowiedzi, oczywiście zacznę od nieoficjalnych co do tego nie ma wątpliwości, chce jednak iść w odpowiednim kierunku. Lubię też poświecić sporo czasu by misja była dopracowana, a z takim podejściem to trwa nie małą ilość czasu, więc zdążę rozegrać ich kilka nim oddał bym w czyjeś ręce nawet nieoficjala.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kirlen
St Plutonowy
St Plutonowy

Postprzez DopeManPL » 15 wrz 2014, o 16:44

Złap mnie na TS. Pogadamy i pokażę Ci co i jak jeżeli masz pytania. Łap też innych MM na rozmowę. Taka konsultacja daje dużo więcej niż rzucanie postami na forum.
DopeManPL

Powrót do Pytania i odpowiedzi