Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Wojsko w Polsce

Masz pytanie do nas? Pytanie w sprawie społeczności? Pisz tutaj.

Wojsko w Polsce

Postprzez Kubczyk » 20 kwi 2014, o 15:15

Witam,
Jak w temacie wyżej chciałbym poruszyć temat służby w naszym państwie.Co sądzicie o tym?
Czy ktoś z klanu ma do czynienia z takową sprawą?
Od dziecka moim marzeniem jest wojsko czy mógłby mi ktoś poradzić w tym kierunku?
Pozdrawiam,
Kubczyk
Kubczyk
Szeregowy
Szeregowy

Re: Wojsko w Polsce

Postprzez Groszek » 20 kwi 2014, o 15:52

To zależy co cię interesuje. Kolega dostał się do Wyższej Szkoł w Dęblinie teraz poleciał do Francji na szkolenia itd. Źle nie ma zoabczymy jak bd po skończeniu :)
Ostatnio edytowano 20 kwi 2014, o 16:13 przez Groszek, łącznie edytowano 1 raz
Groszek

Postprzez Calis » 20 kwi 2014, o 16:09

Idź idź. Dopłaty mieszkaniowe, pensje wcale nie złe, jak dojdziesz dalej emerytura też dobra, mundurówka bo w końcu robota państwowa. Znajdziesz kobietę, założysz rodzinę, wtedy te atuty się przydadzą.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Calis
Sierżant
Sierżant

Postprzez Kubczyk » 20 kwi 2014, o 16:15

Nie wiem czy to prawda ,ale obawiam się rozwiązania umowy przed emeryturą.Trochę tym straszą.Zawsze mogę iść na ochroniarza czy coś w tym stylu.Fali też podobno nie ma.Jeśli miałbym już iść to na coś wyżej ,ale bez przesady xD. Trudno jest się dostać do szkoły pod- czy oficerskiej?
Kubczyk
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez Alduric » 20 kwi 2014, o 16:18

Kubczyk napisał(a):Nie wiem czy to prawda ,ale obawiam się rozwiązania umowy przed emeryturą.

Taki los szeregowego zawodowego.

Kubczyk napisał(a):Fali też podobno nie ma.

hahhahahaha, nawet w straży pożarnej falują.

Kubczyk napisał(a):Trudno jest się dostać do szkoły pod- czy oficerskiej?

A ksp ma? zsw zaliczył jak było? Tatuś albo mamusia oficer? Jak nie to się nie wybieraj.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Alduric
Szogun A3C
Szogun A3C
Karts DLCMarksman DLC

Postprzez Kubczyk » 20 kwi 2014, o 16:22

Okej to będę myślał. Na ten czas jestem dopiero w liceum.Dzięki za porady :D
P.S. z tą falą chyba przesadziłem :)
Kubczyk
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez badn3wz » 20 kwi 2014, o 17:31

Najlepiej będzie jak napiszesz taki post/poczytasz forum o wojsku (np. tu: http://www.wojsko-polskie.pl/pl/forum/tematy/9). Nie przywiązuj wagi do wypowiedzi osób które nie są w wojsku, szukaj żołnierzy, najlepiej tych z interesujących cię szkół.
Nie wiem czy Cię to interesuje, ale mogę powiedzieć że na WAT wcale nie jest tak trudno się dostać. Tam liczy się przede wszystkim matura i ocena z egzaminu z wf-u (ten jest organizowany jakoś na wiosnę, jak jesteś w klasie maturalnej to pewnie się spóźniłeś). Tu masz faq watu: http://www.wat.edu.pl/index.php?option= ... Itemid=160 .
Możesz też spróbować wysłać pw gościowi o nicku Crazy. Nie jest już członkiem, ale studiuje w szkole oficerskiej (chyba we Wrocławiu). Z tego co pamiętam jak z nim rozmawiałem to też mówił że liczy się matura i chyba rozmowa kwalifikacyjna (bardzo możliwe że się mylę, to było z pół roku temu).
Generalnie to sie nie poddawaj bo wszystko jest do zrobienia. Musisz się przede wszystkim dobrze uczyć bo konkurencja jest bardzo duża, miejsc mało, a to oznacza wysokie progi.
badn3wz

Postprzez Kubczyk » 20 kwi 2014, o 17:45

Dzięki wielkie za zainteresowanie i poświęcenie trochę czasu oraz za kontakt do forum itp.( Jestem dopiero w 1 klasie xD)
Kubczyk
Szeregowy
Szeregowy

Postprzez seyren » 20 kwi 2014, o 17:45

Na ochroniarza nie polecam. Zawód bez przyszłości, jeśli nie masz zamiaru otworzyć własnej działalności. Kolega poszedł i szybko zrezygnował.
seyren

Postprzez Cyngiel » 20 kwi 2014, o 18:22

Fali w wojsku nie ma, za falę idzie się do więzienia.
Oczywiście pisząc fala mam na myśli ostre gnojenie i bicie kotów, na pewno nikt do ciebie per pan mówić nie będzie, ale i w pysk raczej też nie zarobisz, także spokojnie :)
Cyngiel
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Następna strona

Powrót do Pytania i odpowiedzi