[Medyk] Triage

Dział dotyczący gry Arma 3

[Medyk] Triage

Postprzez mattpo » 21 kwi 2016, o 22:11

Hej pytanie odnośnie medyka i szkolenia medycznego.

Czy medycy na polu walki "triażują" ? Powoli ćwiczę na zeusach, ostatnio często gram medykiem. Tak sobie myślę, że podczas jednej bitwy krótkiej wymiany ognia pojawia się 5 poszkodowanych, którzy potrzebują pomocy, triage usprawniłby udzielaną pomoc.
Nie potrafię, nigdzie tego znaleźć.

Triage (fr. triage – segregowanie, sortowanie) – procedura medyczna stosowana w medycynie ratunkowej, umożliwiająca służbom medycznym segregację rannych w wypadku masowym w zależności od stopnia obrażeń oraz rokowania.
Obrazek
mattpo
St Szeregowy
St Szeregowy
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Re: [Medyk] Triage

Postprzez Shock » 21 kwi 2016, o 22:18

Jest taka opcja na środku pod kartą pacjenta.

Ten system nazywa się START. Odpowiednikiem w wojsku jest TCCC – Tactical Combat Casalut Care.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Shock
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Sarlack » 21 kwi 2016, o 22:22

Jest to indywidualna sprawa medyka. Teoretycznie i według szkoleń medycznych powinien to robić. Czy to robi faktycznie ciężko powiedzieć. Ja osobiście podczas gry medykiem rzadko kategoryzuje rannych (o ile nie wzywam medevac'a). Bo sprawdzam i wiem kto i jak mocno jest ranny. Więc priorytet ustalam sobie bez oznaczania ludzi "karteczkami". Natomiast gdy wzywam medevaca do więcej niż jednego rannego to staram się pamiętać o kategoryzacji.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sarlack
Podpułkownik
Podpułkownik

Postprzez Famas » 22 kwi 2016, o 07:28

U mnie jest akurat tak samo, jak u Sarlacka. Dopóki nad rannym siedzi do 2 medyków, to dobra komunikacja jest całkowicie wystarczająca.

Natomiast jeżeli opieka nad rannymi na zostać przekazana komuś innemu , również staram się ich Triage'ować
Famas

Postprzez Radrix » 22 kwi 2016, o 09:09

Ja osobiście segreguje sobie ludzi tylko w swojej głowie jezeli jestem sam i jest duzo rannych. Jak opatruje tego bardziej rannego to temu co ma np zraniona rękę każę założyć na nia stazę i czekać / osłaniać. Co do medevaca to segreguje rannych wg naszego systemu , ALE i tak zawsze sam biegnę do ratowników i mowię im każdy nick oraz stan i co jest do zrobienia mając nadzieje ze to im jakos pomoże.
ObrazekObrazekObrazek
Radrix
Sierżant
Sierżant

Powrót do Arma 3