DLC

Dział dotyczący gry Arma 3

DLC

Postprzez gogman_ » 24 maja 2015, o 10:01

Witam
Powoli ogarniam ARMA 3 i chciałbym się dopytać o rozszerzenia dla gry, a mianowicie DLC Marksmen.
Czy jest jakiś inny sposób na wykupienie takiego dodatku - w polskiej walucie nie w dolcach?
Grę tak kupiłem wykupując klucz na fabrykakluczy.pl i nie musiałem się bawić w jakieś konta paypale itp.

Proszę o poradę
Pozdrawiam
gogman_

Re: DLC

Postprzez Mirek » 24 maja 2015, o 11:07

Obawiam się, że nie ma takiej opcji, przynajmniej na tą chwilę...(chyba, że o czymś nie wiem?).
Wbrew pozorom, to nic trudnego... Zakładasz konto na PayPal-u, po czym wpłacasz złotówki ze swojego rachunku w banku na owe konto w PP i gotowe... Można chyba też zrobić wpłatę na poczcie, ale wiadomo wszem i wobec, że to dłużej trwa.
PP automatycznie przelicza dostępne środki na daną walutę przy zakupie produktu...

Chyba jasno się wyraziłem? Jak nie to pytaj...

PS
Też jestem tradycjonalistą i jeszcze do niedawna biegałem z rachunkami na pocztę, ale czas zapina i trzeba iść z postępem, żeby nie zostać w tyle.... Takie czasy nastały, że elektronika wyparła długopis...
ObrazekObrazekObrazek
Mirek
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez SabigPL » 24 maja 2015, o 12:03

Nie wiem czy pomogę ale kupując ze Steama możesz zapłacić kartą płatniczą tam bez zbędnych ceregieli samo odliczy Ci z konta piniądzorki.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
SabigPL
St Sierżant
St Sierżant
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Mirek » 24 maja 2015, o 13:39

SabigPL napisał(a):Nie wiem czy pomogę ale kupując ze Steama możesz zapłacić kartą płatniczą tam bez zbędnych ceregieli samo odliczy Ci z konta piniądzorki.

Może nie płatniczą, a kredytową raczej? (sprawdzałem, nie przechodziło na zwykłej,płatniczej...może jakiś błąd popełniłem, nie wiem?)

Może być jeszcze tak, że twój bank, również uskutecznia przewalutowanie, ale biorąc pod uwagę, że chyba Steam ma swoje widzimisię, to jedyną opcją jest PayPal w naszym przypadku...ale może się mylę?...Może są jakieś sposoby obejścia tego, ale czy warto sobie tym głowę zaprzątać i kombinować, jak koń z góry...?

Osobiście założyłem konto na PayPal i mam z pały....
ObrazekObrazekObrazek
Mirek
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez cegli11 » 24 maja 2015, o 13:57

Można debetową, jeśli bank autoryzuje płatności internetowe. (jest jeszcze bank który tego nie robi?)
cegli11
Major
Major

Postprzez Mirek » 24 maja 2015, o 16:09

cegli11 napisał(a):Można debetową, jeśli bank autoryzuje płatności internetowe. (jest jeszcze bank który tego nie robi?)

Cegli, owszem tak, ale musisz posiadać konto walutowe, co by twój bank mógł wykonać taką operację na twoim, osobistym koncie, a w powyższym przypadku rozchodzi się o płatność w Euro...
Wszystko rozchodzi się o kursy walut, oprocentowania... etc. w danym dniu... To jest Polska...nie zapominaj o tym... nie jesteśmy w strefie Euro...Banki są ograniczone do wewnętrznych przepisów naszego kraju.
np
PKO BP (PL) --->PayPal---> RoyalBank (CA)
- taki ruch wykonasz z każdego normalnego konta rozliczeniowo-oszczędnościowego

PKO BP (PL) --->RoyalBank (CA)
- natomiast tak, już nie zrobisz przelewu z normalnego konta rozliczeniowo-oszczędnościowego, musisz być posiadaczem konta, subkonta walutowego w swoim banku, chyba że PKO BP ma umowę z RoyalBank w Kanadzie.

A operacje online, oczywiście można robić w każdym banku...nikt tego Tobie nie zabroni...

A jak nie wiesz o co chodzi, to wiedz, że chodzi o kasę...Aby panowie Mateusz Szczurek, Janusz Piechociński, Marek Belka, mieli fundusze dla "najbiedniejszych"
ObrazekObrazekObrazek
Mirek
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez cegli11 » 24 maja 2015, o 16:44

Płacąc kartą nie robisz przelewu, mylisz pojęcia Mirku.

Mylisz się również w kwestii kont walutowych, mają one za zadanie wyłącznie minimalizację kosztów dla osób które obracają gotówką w obcej walucie (brak przewalutowania). Przelewy międzynarodowe i walutowe nie mają tu nic do rzeczy.
cegli11
Major
Major

Postprzez Mirek » 24 maja 2015, o 18:27

cegli11 napisał(a):Płacąc kartą nie robisz przelewu, mylisz pojęcia Mirku.

Mylisz się również w kwestii kont walutowych, mają one za zadanie wyłącznie minimalizację kosztów dla osób które obracają gotówką w obcej walucie (brak przewalutowania). Przelewy międzynarodowe i walutowe nie mają tu nic do rzeczy.

Oczywiście, ale nie zwykłą płatniczą, tylko kredytową...
Jestem w banku Credit Agricole i też miałem podobny problem... Chcąc zapłacić w innej walucie niż nasza, pojawił się problem. To co wyżej napisałem, było wyjaśnieniem na mój problem przez pracownika banku... Albo karta KREDYTOWA (nie myl z kartą płatniczą), albo subkonto walutowe, albo PayPal...

Karta Kredytowa=TAK
Karta Płatnicza, debetowa, jak zwał tak zwał + rachunek walutowy = TAK

Niektóre banki dają takie subkonta klientom przy okazji otwarcia rachunku, promocji etc, a ludzie nawet nie mają pojęcia... Niestety ja takowego nie posiadam, chociaż mi proponowano...

Nie wiem Cegli... piszę to czego się dowiedziałem, nie wiem jak jest w innych bankach, nie kończyłem bankowości, może każdy jeden bank rządzi się swoimi prawami?... i trudno wysnuwać tu inne argumenty...tylko po co...?
Chłopak przeczyta, pomyśli samodzielnie i zrobi jak uważa... koniec kropka i nie brnijmy w to dalej...
ObrazekObrazekObrazek
Mirek
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez cegli11 » 24 maja 2015, o 18:37

To Ci bzdur naopowiadał i tyle, standard w obsłudze klienta ;]
cegli11
Major
Major

Postprzez kenji » 24 maja 2015, o 18:38

Widocznie zależy od banku albo operatora karty, mam w mbanku kartę płatniczą visę electron i normalnie płacę nią na steamie w euro, a konto jest w złotych, nie żadne walutowe.

A wracając do tematu dlc do army są czasami na allegro. :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kenji
St Plutonowy
St Plutonowy

Następna strona

Powrót do Arma 3