Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Challenges

Dział dotyczący gry Arma 3

Challenges

Postprzez Hansu » 7 lip 2013, o 23:45

Aby poprawić sprawność bojową zarówno nas jak i naszych poborowych proponuje szkolenia z wyzwań (Challenges) które znajdują się w Armie. Nie chodzi tutaj o ustalony termin na dane szkolenie tylko o zrobienie tabeli w którą każdy zostanie wpisany i zapisywane będą jego osiągnięcia (brąz, srebro, złoto) z danego wyzwania (Green, Red, Blue, Orange).

Tabela znajdująca się na forum dodatkowo zmotywowała by do zrobienia przez każdego osiągnięć na złoto (nikt nie chce być gorszy od innych ;) ).

Tabela wyglądała by tak (zrobiona na szybko w paincie :) ) :

Obrazek
X - oznacza że dane wyzwanie nie zostało jeszcze wykonane

Do sprawdzenia w jakim czasie ktoś wykonał dane wyzwanie potrzebny był by screen z wynikiem, nickiem oraz wyzwaniem (kolor).
Przykład:

NajemnikVpl - RED
Obrazek

Ja sam mogę zająć się wypełnianiem tych tabel tylko nie wiem w jaki sposób je zrobić i wstawić na forum.
Ostatnio edytowano 7 lip 2013, o 23:51 przez Hansu, łącznie edytowano 1 raz
Hansu

Re: Challenges

Postprzez Hansu » 7 lip 2013, o 23:49

Nie wiem czy screeny działają to dam linki do nich -.-
1 - http://scr.hu/0yv7/qwj9m
2 - http://scr.hu/0yv7/q0vcf
Hansu

Postprzez Astus » 8 lip 2013, o 02:58

Osobiście uważam że te challenges'y można robić jedynie dla zabawy i "wydłużenia e-penisa". Fakt można w pewien sposób wyćwiczyć refleks ale w momencie przeskoku z srebra do złota trzeba te wyzwania robić całkowicie automatycznie, gdzie już zastanawiałem się czy nie napisać bota, który by za mnie te goldy zdobywał. Druga sprawa to szkolenie się w strzelaniu na czas, gdzie nie wyobrażam sobie strzelania na czas medykiem, AT, snajperem czy używając MG. Dlatego też wprowadzanie szkoleń z tego typu rzeczy jest dla mnie złym pomysłem. Zrobienie rankingu może było by spoko ale też tylko dla zabawy. Do ćwiczenia stance'ów też się to średnio nadaje, bo Arma 3 to tylko gra i często można zawiesić się na niewidzialnej przeszkodzie albo nie w porę zatrzymać postać.

Oczywiście nie neguje tutaj inicjatyw by polepszać umiejętności grupowe jak i indywidualne.

W każdym razie, dołączam do tej inicjatywy własne SS'y
GREEN
RED
ObrazekObrazek
Astus
Sierżant
Sierżant
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Hansu » 8 lip 2013, o 08:07

Te ćwiczenia pomogą nam lepiej poruszać się naszą postacią, nauczą przyjmowania szybkich pozycji do strzału(wychylanie się, leżenie) oraz polepszą nasz refleks. Sam robiłem je automatycznie (wiedziałem gdzie jaka tarcza się znajduje), aby zrobić je na złoto, ale i tak BARDZO mi to pomogło. Oczywiście nie jest to szkolenie takie jak wpisane w kalendarz gdzie robimy wszystko razem, ale każdy z nas ma dużo czasu np. kiedy w danym dniu nie ma żadnej misji, aby poćwiczyć to indywidualnie. Jeśli ktoś zrobi wszystkie ćwiczenia (jak ja 8-) ) na złoto to będzie wiadomo że potrafi poruszać się swoją postacią i szybko likwidować cele (szczególnie na bardzo krótki dystans jak walka w budynkach albo w mieście).

Podstawową naszą klasą jest zwykły strzelec z karabinem, wiec nie ma znaczenia czy ktoś na misji będzie medykiem, AT, snajperem czy MG, bo nie zawsze nimi będzie. Poza tym medyk, AT i MG mają karabiny przy sobie więc w czym problem ? :)

Przy okazji, jeśli ktoś będzie chciał sfałszować swój wynik to będzie oszukiwał samego siebie i to, że będzie wtedy miał na wszystkich 4 wyzwaniach złoto nie będzie znaczyło, że jest dobry. ;)
Hansu

Postprzez IwaN » 8 lip 2013, o 17:58

fajny pomysł ;)
IwaN

Postprzez Hansu » 19 lip 2013, o 14:57

W menu Challenges Jest teraz tylko jedna zakładka która obejmuje umiejętność strzelania z pistoletu oraz zwykłego karabinu. Mam wielkie przeczucie, że dodane zostanie o wiele więcej Challengy takich jak rzucanie granatami, strzelanie z AT/AA, strzelanie z karabinu snajperskiego, prowadzenie pojazdów oraz ich obsługa (strzelanie z nich).
Hansu

Powrót do Arma 3