Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Słuchawki

Masz problem? Ten dział jest dla ciebie.

Re: Słuchawki

Postprzez Kolorowy » 11 sty 2018, o 11:49

Polecam Hyperx Cloud, Tutaj mi polecili swojego czasu też, i są takie koty, że oesuuuu
Kolorowy

Postprzez Sarlack » 11 sty 2018, o 11:53

tez mam Cloudy tyle, że 2. Ogólnie spoko, ale nie robiłbym takich achów jak Kolor :) Do gier się nadają, są wygodne, ale to 7.1 w nich jest takie sobie, mikrofon trochę żalowy (i mi bardzo szybko zaczął szwankować, choć teraz jest ok), muza brzmi na nich tak 7/10.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sarlack
Generał
Generał

Postprzez R4KET » 11 sty 2018, o 12:21

@Sarlack, a uszu to ty ile masz? :)

Wszystkie słuchawki nadają w stereo, tylko te magiczne 7.1 mają rozbite to na kilka membran.

Jeżeli chodzi o system głośnikowy (np. kolumny) to wtedy 5.1 lub 7.1 jak najbardziej.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
R4KET
Chorąży
Chorąży
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez Sarlack » 11 sty 2018, o 12:37

....Raket a jak masz zestaw głośników 7.1 to ci wyrastają dodatkowe pary uszu?!

7.1 nie zależy od ilości uszu tylko rozlokowania źródeł dźwięku. Jeśli masz słuchawki, które posiadają jedną membranę, a tylko softowo generują kierunek źródła dźwięku to jest to kupa (i tak ma większość). Jeśli jednak jest kilka membran to efekt jest taki jakbyś sobie postawił kino domowe 7.1 Odbieranie "przestrzenności" dźwięku nie zależy od "ilości uszu".

Problem właśnie w tym, że słuchawki z zestawem kilku membran odpowiednio ustawionych kosztują krocie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sarlack
Generał
Generał

Postprzez Radrix » 11 sty 2018, o 13:42

Też mam cloudy 2 i jestem zadowolony.

Daje link z xcoma mimo, że nigdy tam nie kupowałem, bo na morele nie wiadomo czemu podrożały do 410 zł.

https://www.x-kom.pl/p/222526-sluchawki ... rwone.html
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Radrix
Major
Major

Postprzez Kolorowy » 11 sty 2018, o 13:55

Też mam dwójki, zajebiste są sarlack gada głupoty. Mega wygodne, nigdy mnie uszy nie bolały. Muzyka właśnie zajebiscie brzmi jak na słuchawki "do gamingu"
Kolorowy

Postprzez Maties » 11 sty 2018, o 13:57

Sarlack ma rację. Jest różnica pomiędzy wirtualizacją dźwięku 7.1 w GEJmingowych słuchawkach stereo, a prawdziwymi słuchawkami 7.1 z odpowiednio rozmieszczonymi i ukierunkowanymi mini membrankami, które uwaga! Tak istnieją! Ale kwoty niszowych modeli tego typu oscylują w okolicach 1000 zł, a i wybór też nie jest duży :)

Co do Cloudów to świętokradztwem jest porównywać zepsute wirtualizacją 7.1 i jakością wykonania Cloud II do przezajekurwabistych Cloud I (które teraz kosztują ok. 300 zł i jestem ich posiadaczem), są tańsze, prostsze, lepiej wykonane i podłączone do źródła z jakimkolwiek wzmacniaczem (prawie każda z dzisiejszych płyt ma takowy) grają jak złoto. Mają i bas i dobrze słychać pozycje, mają szeroką scenę oraz w muzyce też sprawdzają się przyzwoicie (co w modelach GEJmingowych jest rzadkością). A co do mikrofonu to można go sobie wyjąć (jest na jacka w słuchawce) i zaślepić ładną gumką wejście. Wtedy nima mikrofonu :)

Poza tym starsze Cloud I kosztują 299-320 zł, a sporo nowsze Cloud II można już zgarnąć za 306 zł, przypadek? Nie sondze :p

@order
Co do AKG K271 MKII to są zdecydowanie poza twoim zasięgiem cenowym (przynajmniej nowe), bo najtańsze są za ponad 400 zł w jakiś (dla mnie) noname sklepach.
Nie uświadczysz w nich wybitnego basu (niestety, a mebrany są tylko 32mm czyli prawie jak w słuchawkach do skypa :D choć wiem, że nie zawsze jest to aż tak istotne), scena jest też nie za szeroka więc z idealną świadomości skąd padł strzał może być problem, a i do muzyki też nie są jakieś super. One bardziej są jako odsłuch, bardziej do zastosowań roboczych niż do domu na gry i muzykę :) Poza tym mają bardzo wysoką impedancję (aż 55 Ohm) przez co po podłączeniu ich do komputera bez lepszego źródła (dobry DAC + odpowiedni wzmacniacz) możesz być mocno rozczarowany.

Co do ISK HD9999 jest to tańszy klon tych wyżej wymienionych AKG w cenie ok. 300 zł. Mają silny bas, ale niestety też dość wąską scenę i może być problem z idealną lokalizacją w grach. Muzycznie też są w miarę ok, ale leżą blisko tych AKG. Plusem jest impedancja 32 Ohm, która już pozostawia większe pole do popisu słabszym źródłom i są one nawet lepsze, bo tłumią ogromny bas tych słuchawek (przetworniki 50mm jednak coś robią) :p

Moim zdaniem lepiej wybrać Cloudy ale jedynki. Są tańsze i lepsze od dwójek i nie mają zjebanej wirtualizacji 7.1, która psuje całą ich magię. Do gier są idealne, szeroka scena precezyjnie oddaje położenie. Basik jest dobry (przetworniki 53mm dają radę) + muzycznie też są niezłe. Nadają się i do grania i do słuchania muzyki. Za tą cenę nie oczekuję nic więcej :p Nie warto ich też skreślać, bo mają mikrofon... Jest on odczepiany i jest ładnie maskowany jego brak ześlepką.

@vincer
Na twoim miejscu wybrał bym słuchawki AKG K702. Kosztują ok. 700 zł i jeśli nie przeszkadzają Ci, że są półotwarte (czyli nie izolują idealnie otoczenia, ale dzięki temu jest baaardzo zwiększona scena i dźwięk jest zabójczo precyzyjny co raczej jest twoim celem). Bas niestety ze względu na rodzaj konstrukcji nie jest rozpierdalający głowę, ale to głównie przez półotwartą budowę. Jest on zdecydowanie dobry i wystarczalny, wybuchy będą dobre :p Dźwięk jest ideolo i w grach i w muzyce, choć impedancja 62 Ohm wymaga już lepszego źródła, ale z tego co mi wiadomo to masz płytę z całkiem niezłym źródłem i ze wzmacniaczem słuchawkowym więc będziesz zadowolony :) Minusem jest to, że jak masz jajko zamiast głowy to może Ci przeszkadzać górny pasek. Do tego słuchawki w tej cenie mają spore możliwości i aby wykorzystać jak najwięcej z ich potencjału to trzeba troszkę pobawić się ustawieniami dźwięku, ale nie jest to konieczne :p
Brałem pod uwagę, że mikrofon masz już swój, a powyższe słuchawki jego nie mają :p

Pozdro :)
Obrazek
Maties
Tomato-San
Tomato-San

Postprzez Vincer » 11 sty 2018, o 14:59

Maties jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili :o Słuchawki rzeczywiście zajefajne i będę je brał pod uwagę ale nie ukrywam że w moich warunkach domowych lepiej sprawdzą się słuchawki zamknięte.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Vincer
Młodszy chorąży
Młodszy chorąży

Postprzez Augustus » 11 sty 2018, o 16:18

Z tego co wiem sennheissery faktycznie posiadają tam x glosniczkow w odróżnieniu od krakenow ktore bralem właśnie pod uwage. W R6 strzelalem przez sciany bo wiedziałem gdzie kto jest.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Augustus
Podpułkownik
Podpułkownik

Postprzez Maties » 11 sty 2018, o 16:43

@Vincer
To może w takim razie słuchawki AKG K550 MKII. Cena jest w granicach 650-750 zł zależnie od sklepu. Słuchawki o budowie zamkniętej, ale z wciąż dość szeroką sceną i daleko nie odbiegają od tych półotwartych
. Bas też nie jest gigantyczny, ale wyraźniejszy i bardziej "odczuwalny" głównie przez akustykę zamkniętej konstrukcji. Dźwięk też jest spoko, a impedancja 32 Ohm ułatwi Ci wysterowanie ich ;) Głównym minusem jest to, że potrzebują troszkę więcej czasu na "wygrzanie" i na samym początku mogą Cię zaskoczyć słabszym basem i delikatnie zmatowionym dźwiękiem. Ale za to jak się już wygrzeją to paaniee... Miód na uszy :D
Obrazek
Maties
Tomato-San
Tomato-San

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna