Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Problem z nagłym spadkiem FPS

Masz problem? Ten dział jest dla ciebie.

Problem z nagłym spadkiem FPS

Postprzez Zielas » 30 maja 2015, o 18:01

Witam, jakiś czas temu zakupiłem Arme 3 (gram na laptopie, lapek nowy ma jakiś miesiąc) przez 2-3 tygodnie było dobrze, odpaliłem grę z ustawieniami graficznymi wykrytymi automatycznie, o dziwo były to ustawienia bardzo wysokie i gra na nich śmigała bez żadnych problemów, w trybie single player nawet do 60 FPS, na multi też nie miałem problemów, wiadomo że było słabiej ale gra chodziła płynnie na bardzo wysokich ustawieniach co i tak było dla mnie szokiem bo podejrzewałem że na średnich to będzie max. Pewnego dnia odpalam Steam, zaczęła się aktualizacja Army, potem gra się uruchomiła i zaczęły się problemy, zarówno na multi jak i na single FPS 10-15, nic nie pomaga nawet zmiana ustawień na jak najniższe, poprawi się FPS na chwile i ponownie spada, nie mam zielonego pojęcia w czym tkwi problem, uwielbiam tą grę, wydałęm pieniądze a teraz nie da się grać. Proszę was o pomoc, próbowałem już czyścic rejestr, czekałem na nowe patche, reinstalowałem Armę, kombinowałęm z ustawieniami i nic, bez skutku.

Parametry mojego laptopa:

ASUS
Procesor: Intel CORE i5-4200H CPU @ 2,80 GHz do 3,2 GHz
RAM: 6 GB
Karta graficzna: Geforce GTX 850M
System: Windows 8.1

Pozdrawiam
Zielas

Re: Problem z nagłym spadkiem FPS

Postprzez Astus » 30 maja 2015, o 18:32

Twoim głównym problemem jest to że laptopy nie służą do grania w gry, szczególnie nie w takie jak Arma 3, które potrzebują mocnych podzespołów.
O ile może być to problem konfiguracyjny, ewentualnie sterowników do karty graficznej, które polecałbym przeinstalować w takim przypadku.
Bardzo prawdopodobne jednak jest to że któraś z aktualizacji Army poprawiła jakieś efekty fizyki albo cząsteczkowe, czy jakiekolwiek inne, przez co twoja karta graficzna przestała sobie dawać rady z generowaniem grafiki.
Jako że masz oryginalną armę, przysługuje ci prawo męczenia o takie sprawy supportu BI. Nie sądzę żeby tutaj był ci ktoś wstanie pomóc poza dawaniem oklepanych rad w stylu reinstal systemu etc.
ObrazekObrazek
Astus
Sierżant
Sierżant
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Postprzez NTG » 30 maja 2015, o 18:52

Astus napisał(a):Twoim głównym problemem jest to że laptopy nie służą do grania w gry, szczególnie nie w takie jak Arma 3, które potrzebują mocnych podzespołów.
O ile może być to problem konfiguracyjny, ewentualnie sterowników do karty graficznej, które polecałbym przeinstalować w takim przypadku.
Bardzo prawdopodobne jednak jest to że któraś z aktualizacji Army poprawiła jakieś efekty fizyki albo cząsteczkowe, czy jakiekolwiek inne, przez co twoja karta graficzna przestała sobie dawać rady z generowaniem grafiki.
Jako że masz oryginalną armę, przysługuje ci prawo męczenia o takie sprawy supportu BI. Nie sądzę żeby tutaj był ci ktoś wstanie pomóc poza dawaniem oklepanych rad w stylu reinstal systemu etc.

Pierdolenie o szopenie. Mam GTX 660M słabsza o kilometry i jakoś mi działa na naszych rozgrywkach z fpsami 30+ więc magicznym lekiem na spadki fpsów nie jest argument, że to laptop.

Sprawdź, czy po updacie nie odpala Ci army przy pomocy karty zintegrowanej z procem zamiast GeForca.
NTG
Marksman DLC

Postprzez Zielas » 30 maja 2015, o 19:37

Pierdolenie o szopenie. Mam GTX 660M słabsza o kilometry i jakoś mi działa na naszych rozgrywkach z fpsami 30+ więc magicznym lekiem na spadki fpsów nie jest argument, że to laptop.

Sprawdź, czy po updacie nie odpala Ci army przy pomocy karty zintegrowanej z procem zamiast GeForca.

Jesteś wielki kolego, wygląda na to, że wszystko wróciło do normy, na szybko uruchomiłem single player i FPS nie schodzi poniżej 50 na bardzo wysokich ustawieniach graficznych co jasno wskazuje że problem rozwiązany. W panelu NVIDIA ustawiłem "Procesor NVIDIA o wysokiej wydajności" na pliczek arma.exe ;)

Teraz mogę z powodzeniem poćwiczyć i dołączyć do arma3coop.pl :D
Dzięki za pomoc i pozdrawiam

/EDIT
Chyba się pomyliłem, faktycznie było ok bo FPS skoczył do 50 ale znów uruchomiłem Armę i FPS waha się między 9 a 18 już w menu. Szlak mnie trafi bo dzieje się to bez wyrażnego powodu tym bardziej, że nic nie grzebałem na kompie a tym bardziej przy samej grze. Dodam, że po wyłączeniu zintegrowanej karty graficznej gra zcina się niemiłosiernie a FPS nie idzie wyżej niż 1, dziwne bo przecież Geforce jest włączony. Będę wdzięczny za kolejne wskazówki.
Zielas

Postprzez NTG » 31 maja 2015, o 08:24

Z tego co na szybko znalazłem to kwestia sterowników:

Masz temat: https://forums.geforce.com/default/topi ... /?offset=3

W skrócie. Ostatnie sterowniki spierdzieliły coś w kartach 8xxM.

Sprawdź najpierw czy masz wyłączone w lapku oszczędzanie energii plus:

1. Otwórz panel Nvidii
2. Zarządzanie ustawieniami 3D
3. Ustawienia Globalne
4. Z listy na dole wybierz: Tryb zarządzania energią -> Preferuj maksymalną wydajność.
5. Preferowany procesor -> Nvidia

Jeśli to nic nie da to ściągnij sterowniki w wersji 341.44 i zobacz czy zacznie działać dobrze.
NTG
Marksman DLC

Postprzez Calis » 31 maja 2015, o 08:48

Zielas napisał(a):/EDIT
Chyba się pomyliłem, faktycznie było ok bo FPS skoczył do 50 ale znów uruchomiłem Armę i FPS waha się między 9 a 18 już w menu. Szlak mnie trafi bo dzieje się to bez wyrażnego powodu tym bardziej, że nic nie grzebałem na kompie a tym bardziej przy samej grze. Dodam, że po wyłączeniu zintegrowanej karty graficznej gra zcina się niemiłosiernie a FPS nie idzie wyżej niż 1, dziwne bo przecież Geforce jest włączony. Będę wdzięczny za kolejne wskazówki.

Miałem identyczny problem z moim Lenovo y510p. Zakupiłem go bez systemu i Ty pewnie też miałeś wersje bez Windowsa. U siebie instalowałem system kilkukrotnie i ciągle było źle - gra uruchamiała się u mnie siłą na zintegrowanym procesorze graficznym. Doszedłem w końcu do tego, że błąd powodował Windows 7, bo już na Windows8.1 wszystko chodziło jak powinno. System W8.1 64bit być może Tobie też pomoże, o ile porada NTG o ustawieniach zarządzaniem energią nic nie zdziała.

Powodzenia i czołem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Calis
Sierżant
Sierżant

Postprzez Zielas » 31 maja 2015, o 10:54

Laptopa kupiłem z zainstalowanym już systemem Windows 8.1.

NTG dziękuję ci bardzo za pomoc, teraz już jest wszystko dobrze na 100%, 60 FPS w menu a na serwerach multi 40-50 na bardzo wysokich ustawieniach graficznych.
Sterowniki nie powodowały tego problemu tylko oszczędność enegrii. Zrobiłem tak jak napisałeś zarówno w panelu NVIDIA jak i w ustawieniach opcji zasilania baterii i wszystko wróciło do normy. Dzięki jeszcze raz
Zielas

Postprzez hofo » 8 cze 2017, o 15:19

Sytuacja podobna...

W skrócie opiszę.
Podczas szkolenia podstawowego z mjr. Sarlack'iem kilku z nas (kadetów) miało problem z mapą Stratis i wywalało po kolei wszystkich z gry.
Według wskazówek Armę przeinstalowałem na nowo i wszystkie (tylko i jedynie) mody A3C zainstalowałem poprawnie.
Wczoraj w nocy sprawdzałem na serwerze sprawność gry.

1. W misji szkoleniowej wszystko ok. Po uzupełnieniu ekwipunku i cokolwiek (broń, saperka, AA) około minutę jest ok, następnie wyrzuca z serwera (kick). W tej misji nie ma mowy o jakich kol wiek spadkach FPS'ów!

2. W misji "Zielony Bastion" liczba FPS nie przekracza 9. W normalnych grach waha się między 45, a 60.

3. W misji "WHOA" wszystko ok do czasu odpalenia mapy. Po zamknięciu mapy FPS'y spadły do max 12 i się nie podniosły.
Sytuacja taka sama jak w pkt. 2.

Zmieniłem ustawienie dotyczące zasilania w panelu Nvidia tak jak to było opisane w wątku powyżej.

Pytanie moje jest takie:
Czy odzwierciedlenie ilości fps'ów w wyżej wymienionych misjach, a raczej ich spadek ma znaczenie, że były to misje zakończone? Teoretycznie problem powinien być zakończony po zmianie ustawień w Nvidia.
Chciał bym to jednak sprawdzić raz jeszcze prze przystąpieniem do jakiej kol wiek misji z kalendarza.
Czy wchodząc na zamknięte/odbyte misje jestem to w stanie poprawnie zweryfikować?

Proszę również o nie zamykanie wątku przed wcześnie.
Jak już zauważyłem nie mam możliwości wpisania się w wątek zamknięty (jak co niektórzy), a to nie daje mi możliwości dokończenia tematu wątku w przypadku gdy nie wszystko jest jasne.

Pozdrawiam
hofo
hofo

Postprzez SzaKaL » 8 cze 2017, o 15:57

Jaki właściwie masz sprzęt? (grafikę, procesor itp.)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
SzaKaL
Plutonowy
Plutonowy

Postprzez Augustus » 8 cze 2017, o 16:00

hofo napisał(a):
2. W misji "Zielony Bastion" liczba FPS nie przekracza 9. W normalnych grach waha się między 45, a 60.

1. Co masz na mysli "normalna gra"?
2. W podaniu pisales ze grasz laptopie - to moze byc problem, podaj specyfikacje.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Augustus
Podpułkownik
Podpułkownik
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna