Do zjazdu A3C pozostało
Zjazd trwa :D

Górska Granica I 09.01.2018

Dział dyskusji ogólnej społeczności A3C.
Posty: 22 • Strona 1 z 31, 2, 3

Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez mattpo » 4 sty 2018, o 17:10

STRAŻ GRANICZNA "Górska Granica" - LARP
dane aktualne z dnia 09.01.2018

Obrazek

Działania Polskiej Straży Granicznej w rejonie strefy przygranicznej Polsko - Ukraińskiej.
Zeus nastawiony na "heavy rp".
Zeus nastawiony na cykl misji/zadań
Postępy rozgrywki z każdym zeusem zostaną zapisywane. (Możliwe awanse itp)

1. Slot dedykowany, możesz dostać, po zagraniu jednej misji, slot będzie na ciebie czekał. Jeśli nie będziesz mógł zagrać któreś misji, twoja postać w tym czasie będzie mieć "wolne od służby".
2. Nowe osoby wchodzące do rozgrywki zaczynają bez funkcji oraz jako szeregowi.
Ze względu na specyfikę ZEUSA, można przesyłać opisy postaci do mnie - Za najlepsze opisy, zostaną przydzielone specjalne sloty.
Sloty (RP!) mogą być "nudne" i mieć mało pracy. (a to zależy oczywiście od tego jak to rozegracie)

Sitrep:

"Granica Polsko - Ukraińska rok 10.08.2020"


SLOTY:

ZEUS:
- Zeus - Kestrel
- Zeus - Parchin

Straż Graniczna:

HQ:
- Dowódca Placówki SG - Major SG mattpo
- Zastępca Placówki Placówki SG - Kapitan SG Buhaj
- Kwatermistrz Placówki SG - Podporucznik SG Vincer

1 Zmiana SG Placówki Stary Sobór:
- Dowódca 1 Drużyny SG - Sierżant SG Astetyk
- Funkcjonariusz SG - Chmielek
- Funkcjonariusz SG - Pchelkis
- Funkcjonariusz SG - Order
- Funkcjonariusz SG - Hubi
- Funkcjonariusz SG - Klaj
- Funkcjonariusz SG - FranklinC2PX
- Funkcjonariusz SG - Małpa
- Funkcjonariusz SG - Lamar

2 Zmiana SG Placówki Stary Sobór:
- Dowódca 2 Drużynyy SG - Sierżant SG Narol
- Funkcjonariusz SG - LuQ
- Funkcjonariusz SG - Calling
- Funkcjonariusz SG - Stoku
- Funkcjonariusz SG - Fokus
- Funkcjonariusz SG - Kangurur
- Funkcjonariusz SG - Moody
- Funkcjonariusz SG - Kapral Resheph
- Funkcjonariusz SG - WOLNE

Pododdział Interwencyjny Wydziału Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej:
- Dowódca PIWZDSG - Podporucznik SG Radrix
- Operator PIWZDSG - Plutonowy SabigPL
- Operator PIWZDSG - Slayar
- Operator PIWZDSG - Artike
- Operator PIWZDSG - Kolorowy

Patrol Pirotechniczny(RP!)
- Saper - Sierżant Crash

Państwowe Ratownictwo Medyczne IDAP (RP!):
- Ratownik Medyczny (kierownik ZRM) - Koxxus
- Ratownik Medyczny - Venon

OPIS GRUP:

Placówka Straży Granicznej
Obrazek

Jednolita, umundurowana i uzbrojona formacja wykonująca zadania związane z ochroną granicy państwowej i kontrolą ruchu granicznego w Rzeczypospolitej Polskiej. Jest organem ścigania. Komendant Główny Straży Granicznej jest centralnym organem administracji rządowej w sprawach ochrony granicy państwowej. Nadzór nad formacją sprawuje minister właściwy ds. wewnętrznych.


Pododdział Interwencyjny Wydziału Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej
Obrazek

Sekcja składająca się z Dowódcy "PIWZDSG" i 4 ludzi powołanych z zwykłych graniczników
(wybierać będzie Dowódca PIWZDSG, ludzi którzy najlepiej się "jego zdaniem" nadają ;) można składać oczywiście podania.

"Podstawowym typem broni krótkiej są obecnie pistolety Glock 17 i 19, broni maszynowej MP5A3 i UMP oraz polskie Glauberyty kilku wersji. Używane są także karabinki rodziny AK (w tym po modernizacjach) oraz na niedużą skalę Colt Canada C8. Spośród strzelb używane są wyroby firm Winchester i Mossberg, a z broni wyborowej karabiny SIG 3000, Blaser LRS2 i SWD. Z umundurowania wykorzystywane są najczęściej czarne kombinezony oraz mundury w kamuflażu wz 93 i Multicam."


Patrol Saperski
Obrazek
Podstawowymi zadaniami saperów w wojskach inżynieryjnych jest rozminowanie terenu i obiektów, wysadzanie niewybuchów i niewypałów, oczyszczanie terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.


Państwowe Ratownictwo Medyczne
Obrazek
Zespół działań fachowej pomocy doraźnej, udzielanych w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego w razie nagłych wypadków i zachorowań.


Inne:

Przepisy regionalne:

Obcokrajowcy spoza UE
- dowód osobisty - paszport - wiza ( 1 butelka wódki, 2 paczki papierosów, 5x 100 dolarów)

Obcokrajowcy Mieszkańcy Strefy Przygranicznej
- dowód osobisty - wiza ( 3 butelka wódki, 6 paczki papierosów, 10x 100 dolarów)

Obcokrajowcy z UE
- dowód osobisty - paszport( 1 butelka wódki, 2 paczki papierosów, 5x 100 dolarów)

Obywatele RP
- dowód osobisty - paszport ( 1 butelka wódki, 2 paczki papierosów, 5x 100 dolarów)

Obywatele RP Mieszkańcy Strefy Przygranicznej
- dowód osobisty ( 3 butelka wódki, 6 paczki papierosów, 10x 100 dolarów)


Zapraszamy serdecznie!
misja by mattpo and Kestrel

Podziękowania dla
Crash - za ogarnięci
Ostatnio edytowano 5 sty 2018, o 11:50 przez mattpo, łącznie edytowano 2 razy
ObrazekObrazek
mattpo
Avatar użytkownika

Posty: 114
Dołączył(a): 9 kwi 2016, o 18:56

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez mattpo » 4 sty 2018, o 17:11

Górska Granica I

Czas: 10.07.2020
Pogoda: jak to w lipcu, deszcze i burze od tygodnia.
Opis:
Po ostatnich akcjach CBŚ i CBA, komenda SG pozbyła się starej i doświadczonej kadry oficerskiej. W sytuacji braku odpowiednich ludzi, młody oficer ppor. mattpo zostaje przydzielony do placówki SG "Stary Sobor", jego wsparciem będzie sierżant Buhaj.
W międzyczasie na posterunek zmierza spóźniony już plut. Radrix, który z bezpośrednimi rozkazami od Komendy Głównej, ma stworzyć grupę interwencyjną, która będzie stacjonować przy placówce.
Ze względu na "incydenty" graniczne, do rejonu operacyjnego została przydzielona również sekcja pirotechniczna.

więcej informacji wkrótce...
Opisy Postaci:

Funkcjonariusz SG BUHAJ - Stara Wersja
- Były zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Z bliżej nie wyjaśnionych przyczyn postanowił zwolnić się ze stanowiska. Nie lubi kiedy ludzie go o to pytają, zmienia szybko temat starając się aby nikt nie dowiedział się prawdy.
Z powodu pozbycia się kadry oficerskiej przez komendę SG dostał on propozycje pracy jako zastępca dowódcy w placówce SG "Stary Sobor". Chcąc zapomnieć o dręczącej go przeszłości postanowił się zgodzić się na tą propozycje.
Buhaj jest człowiekiem wyrozumiałym i pomocnym lecz czasem gdy ma gorszy dzień z błahych powodów jest w stanie wkurwić się na swoich przełożonych.


Funkcjonariusz SG VINCER - Stara Wersja
Jest jedyną osobą która została po czystkach w placówce "Stary Sobor". W lokalnej placówce SG pełnij rolę oficera prasowego, oraz był szefem działu logistyki. Ddpowiada za kontakty z prasą oraz PR jednostki. Pomimo iż pełni funkcję sztabową, nie jest w stanie usiedzieć za biurkiem. W związku z tym bierze aktywny udział w operacjach przeprowadzanych przez SG. Często też udaje się na patrole samotnie lub z niektórymi z drużyn. Oczywistym powodem jego "specyficznych zwyczajów" jest to, że pochodzi on z przygranicznej miejscowości położonej w bardzo górzystym terenie i od dziecka uwielbiał piesze wycieczki po lokalnych terenach. Vincer jest znany z tego że ma gadane (prawdopodobnie dlatego pełni taką, a nie inną funkcję) i potrafi w wymaganym czasie załatwić to co jest akurat potrzebne (w praktyce nie zawsze legalnie). W porównaniu do większości starych trepów z SG nie wstąpił do służby, aby zarabiać kokosy na "przymykaniu oka". Uważa, że praca ta została dla niego stworzona i nie wyobraża sobie życia bez SG oraz sielankowych spacerów po pięknych Polskich lasach. Oczywiście nie oznacza to, że w niektórych sytuacjach nie dorobi sobie trochę korzystając ze swoich przywilejów. Ma on jednak swoje zasady ,których zawsze się trzyma bez względu na okoliczności.


Funkcjonariusz SG SABIGPL - Stara Wersja
"Krzysiek "Nowy" - 24 lata od kilku dni w Straży
Świeżo upieczony absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Szkołę skończył na koniec czerwca broniąc się na 5 w kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Młody, szukający pracy na pierwszej linii. Pracy zawsze oddaje siebie na 100% nie wyobraża sobie pracy za biurkiem. Oddany w całości służbie jako swoje powołanie wybrał pomoc ludziom i obronę bezpieczeństwa kraju. Obyty z bronią, posługiwaniem się bronią dorównywał instruktorom. Dobrze porusza się na quadach i motocyklach pierwsze prawo jazdy na motocykle zrobił w wieku 17 lat doświadczenia mu nie brakuje w jeździe terenowej motocyklem. Do jego mocnych stron należy opanowanie, niezależnie od sytuacji potrafi panować nad zaistniałym zdarzeniem oraz ludźmi biorącymi w nim udział. Nie ulega emocjom w trakcie działań. Dodatkowym jego atutem są uprawnienia ratownika KPP, rozwija się i doskonali umiejętności działając jako wolontariusz w stowarzyszeniu medycznym, zabezpieczał takie imprezy jak Maraton Berliński 2016-17, Rajd Polski 16-17. Parę dni temu dostał się na Ratownictwo Medyczne do Suwałk. Będzie studiował zaocznie by połączyć służbę i możliwość dalszego kształcenia się."


Funkcjonariusz SG ASTETYK - Stara Wersja
Funkcjonariusz SG Astetyk jeden z ostałych po czystce zafundowanej w ostatnim czasie SG. Podstarzały jegomość pamiętający jeszcze WOP i złote czasy PRL'u kiedy to dostał się do służby "po znajomościach". Teraz zmęczony przebywaniem w domu i ciągle jęczącą żoną działa aktywnie w SG bardziej dla zabawy i zajęcia czasu, sprawiając wrażenie takiego, któremu pieniędzy już nie trzeba. Odchowany za starych czasów ma obycie w aspektach obsługi broni palnej i mechaniki, a swoją wiedzę chętnie przekazuje bardziej rozgarniętym młodzikom. Nałogowy palacz na prostej drodze do alkoholizmu, z którym silnie aczkolwiek nie do końca skutecznie, uparcie walczy. Znany większości przez swój "incydent" ze złotymi monetami, o którym z drugiej strony nikomu z nowej kadry za dużo nie wiadomo prócz tego, że wyżej niż kapral już nie zajedzie. Jak przystało na jegomościa jego pokroju za odpowiednim datkiem na pierdółki może przymknąć oko.


Funkcjonariusz SG RADRIX - Stara Wersja
Radrix, lat 30.

Po dostaniu się do szkoły oficerskiej i ukończeniu jej ze stopniem st. Kaprala zaciągnął się na misję do Afganistanu w 2019 roku gdzie stacjonował jako podoficer w drużynie rozpoznawczej X-ray. Prowadzili oni rozpoznania celów dla Amerykanów, zwiady okolicznych kryjówek bojowników itp.

Pewnego dnia wolnego od służby udał się z chłopakami "na miasto" gdzie przypadkiem zauważył jednego z żołnierzy polskich udającego się w uliczkę. Coś go natchnęło, by pójść za nim i to co zobaczył wkurwiło go niemiłosiernie.
Chłopaczek, starszy szeregowy - miał może z 25 lat próbował zgwałcić tutejszą handlarkę owoców.
Radrix rzucił się na niego bardzo szybko i obezwładnił chłopaka, ale ten próbując uniknąć konsekwencji wyciągnął nóż i próbował dźgnąć Radrixa w brzuch. Po obezwładnieniu przeciwnika wściekły Radrix w furii okładając szeregowego po mordzie wybił mu 6 zębów, złamał żuchwę i nos po czym zaprowadził gwałciciela do żandarmerii wojskowej sądząc, że zrobił dobrze.

Nie minął tydzień gdy do baraku Radrixa wbiła żandarmeria z nakazem aresztowania i rozkazem od generała o odesłanie go do Polski gdzie miał stanąć przed sądem.
Okazało się, że starszy szeregowy, którego Radrix pobił był synem generała i popłakał się tatusiowi zmyślając totalnie całą historię.
Jako, że nigdy wcześniej nie było z Radrixem problemów, a jego służba i zachowanie były wzorowe - został on zdegradowany do stopnia plutonowego.
Jest 30.06.2020 - Radrix wraz z żoną i dwójką dzieci są na wakacjach na Wyspach Kanaryjskich. Dostaje on telefon od samego komendanta głównego SG z prośbą o stworzenie Pododdziału Interwencyjnego Wydziału Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej na placówce "Stary Sobór" na granicy Polsko- Ukraińskiej - po powrocie z wakacji 10.07.2020 niezwłocznie wyruszył na miejsce ze swojego domu.


Dowódca Patrolu Saperskiego CRASH - Stara Wersja
Imię, nazwisko: Nieznane
Pseudonim: Crash
Wiek: ~35
Były żołnierz jw 3940 w której, był odpowiedzialny za ładunki wybuchowe. Służył między innymi w Afganistanie i Syrii. Po pewnych komplikacjach został przeniesiony do patrolu saperskiego ze względu na jego już dotychczasowe doświadczenie z materiałami wybuchowymi. Dalej się douczał na kursach i awansował.
Po założeniu rodziny chciał się ustatkować i zbudować dom na wsi. Zrezygnował z patrolu saperskiego i przeniósł się do samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Kabaninie do sekcji pirotechnicznej. W wolnym czasie wykańcza dom i spędza czas z rodziną.


Funkcjonariusz SG KANGURUR
Imię, nazwisko: Nieznane
Pseudonim: Kangurur

Starszy szeregowy Kangur tak samo, jak starszy brat powiązał swoje losy z mundurem. Po odsłużeniu 2 lat w 25 brygadzie powietrznodesantowej utracił brata w ataku bombowym na jego pojazdu w Afganistanie, ciała nigdy nie odnaleziono. Po tym wszystkim stał się alkoholikiem i miewał coraz większe ataki psychozy. Poprosił o przeniesienie do straży granicznej.
Nie spodziewał się nawet, do jakiego oddziału trafił..


Funkcjonariusz SG ERNI
Imię, nazwisko: Nieznane
Pseudonim: Erni

Młody, ambitny mężczyzna, pochodzący z północy kraju. Od najmłodszych lat pragnął iść w ślady swojego ojca, który pracował w SG. Po ukończeniu szkoły z dobrymi wynikami zaczął pracę w bieszczadzkiej placówce SG tuż przy granicy z Ukrainą. Jako młody funkcjonariusz SG stara się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej, jednakże w gronie współpracowników znajdują się tacy, którzy nazywają go "plecakiem", szerzą oni pogłoski, że dostając się do szkoły SG wykorzystał kontakty swojego ojca, który jest bliskim współpracownikiem Komendanta Głównego Straży Granicznej. Co los mu przyniesie ? Okaże się w dalszych etapach służby...


Funkcjonariusz SG FOCUS
Imię, nazwisko: Nieznane
Pseudonim: Focus

Były Plutonowy 25, Brygada Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Podczas jednej misji w Afganistanie został ciężko ranny i po spędzeniu 12 dni w obozowym szpitalu został odesłany do kraju, gdzie po 2 latach rehabilitacji został zwolniony ze służby wojskowej. Kiedy po roku nieudania znalezienia pracy i stracie rodziców w wypadku samochodowym, zaczął pić przez pół roku, ale wtedy spotkał pewną kobietę i specjalnie dla niej zmienił się i po 5 miesiącach oświadczył się jej i ożenił się z nią. Po niecałych 1,5 roku zaciągnął się do straży granicznej, iż nie mógł, znaleźć pracy gdzie mógł się czuć się dobrze. Były Plutonowy nie lubi mówić o sobie i przeżyciach z Afganistanu, do tego nie lubi osób, które obrażają go i jego rodzinie, zwłaszcza o rodzinie. Były Plutonowy cierpi czasami na lekkie bóle lewego ramienia i bóle w lewej nodze.


Funkcjonariusz SG RESHEPH
Imię, nazwisko: Nieznane
Pseudonim: Resheph

Po uzyskaniu odmowy na wniosek o przystąpienie do służby w wojsku Resheph, młody funkcjonariusz przed 30 przeprowadził się w okolice swojego przydzielonego miejsca pracy w Starym Soborze. Żona nie była zadowolona z wyjazdu z dużego miasta w którym spędzili razem wiele lat i z którego pochodzi i to powoduje napięcie w rodzinie i regularne sprzeczki. Na nowym miejscu pracy Resheph stara się być sumienny lecz nierzadko jego sumienność stoi w opozycji do łagodniejszej, ugodowej lub wręcz biznesowej postawy swoich starszych kolegów. Bunty i uwagi na nic się tutaj zdają, ponieważ jest to ingerowanie w stare, betonowe relacje biznesowe między przemytnikami członkami SG. Za swoje milczenie Resheph dostaje niekiedy procent od "prezentów" czasami w postaci pieniędzy lub papierosów.


Funkcjonariusz SG NAROL
Imię, nazwisko: Nieznane
Pseudonim: Narol

Były Sierżant wojska polskiego z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina. Po kontuzjach związanych z wybuchem Miny-Pułapki pod dowodzonym przez niego rosomakiem i utracie jednego żołnierza został zwolniony z działań bojowych. po roku rehabilitacji w kraju zwolniony ze służby wojskowej. Po długim poszukiwaniu zajęcia skierowany do służby w straży granicznej.
Były Sierżant utyk na prawą nogę co jest pamiątką po wybuchu ładunku - pułapki. Rzadko, opowiada o przeżyciach z Afganistanu. Stara się dbać o swoich towarzyszy, ale nie jest pobłażliwy. Potrafi opieprzyć za złamanie regulaminu.


Funkcjonariusz SG SLAYAR
Imię, nazwisko: Nieznane
Pseudonim: Slayar

Starszy szeregowy Slayar jest dosyć nieporadnym człowiekiem, który bardzo często robi coś zupełnie bez sensu w oczach innych, jednak dla niego to, co robi jest najlepszym możliwym wyjściem z sytuacji. Nie stara się on napsuć nikomu krwi, jednak bardzo często może do tego nieumyślnie doprowadzić. Zapewne jest to spowodowane nadopiekuńczą matką i ojcem, generałem brygady. Zanim trafił w szeregi SG, przeszedł przez służbę przygotowawczą, oraz 2 lata WSOWL we Wrocławiu na które dostał się z "plecakiem". Tylko z jemu znanych przyczyn postanowił opuścić szkołę oficerską i po jakimś czasie podjąć się pracy w SG, a tam jakimś cudem dostał się do poddodziału interwencyjnego.
Ostatnio edytowano 9 sty 2018, o 19:43 przez mattpo, łącznie edytowano 5 razy
ObrazekObrazek
mattpo
Avatar użytkownika

Posty: 114
Dołączył(a): 9 kwi 2016, o 18:56

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez Slayar » 4 sty 2018, o 17:37

Nareszcie! :D

I swoją drogą pytanie do Radrixa, robisz rekrutacje jeszcze raz, czy zostawiasz osoby "przyjęte"?
Slayar
Avatar użytkownika

Posty: 88
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 00:39

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez Kolorowy » 4 sty 2018, o 17:52

Idę na Pododdział Interwencyjny Wydziału Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej albo wgl xD jutro napiszę opis swojej postaci.
Także keep calm :D
Kolorowy
Avatar użytkownika

Posty: 599
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 13:30
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez Małpa » 4 sty 2018, o 17:59

Jeżeli będzie szansa to z chęcią bym zajął slot "Pododdział Interwencyjny Wydziału Zabezpieczenia Działań Straży Granicznej"
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Małpa
St Sierżant
Avatar użytkownika
St Sierżant

Posty: 310
Dołączył(a): 6 mar 2017, o 08:35
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Lublin

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez Vincer » 4 sty 2018, o 18:25

Ja dalej chce swojego slota ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Vincer
Chorąży
Avatar użytkownika
Chorąży
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Posty: 668
Dołączył(a): 7 sie 2016, o 20:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez Astetyk » 4 sty 2018, o 18:37

Wracam na swój slot nie ma to tamto!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Astetyk
St Sierżant
Avatar użytkownika
St Sierżant

Posty: 403
Dołączył(a): 18 gru 2016, o 15:24

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez Artike » 4 sty 2018, o 19:06

Skoro zostałem wybrany przez radrixa w poprzedniej "sesji" to chciałbym to jednak kontynuować :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Artike
St Plutonowy
Avatar użytkownika
St Plutonowy
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Posty: 451
Dołączył(a): 30 cze 2014, o 13:07
Lokalizacja: Mazowieckie Serock

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez Radrix » 4 sty 2018, o 19:08

Ja ogólnie chciałbym żeby sloty gsr zajęli ludzie którzy zostali wybrani do tego na ostatniej misji ale nie wiem ilu z nich będzie grać. Dogadajcie się z tymi co zajęli sloty.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Radrix
Podpułkownik
Avatar użytkownika
Podpułkownik
Karts DLCHelicopters DLCMarksman DLC

Posty: 2152
Dołączył(a): 15 gru 2014, o 12:53
Lokalizacja: Stargard

Re: Górska Granica I 09.01.2018

Postprzez Koxxus » 4 sty 2018, o 19:16

Zgłaszam swoje zainteresowanie slotem zeusa. Przed finalną decyzja proszę o kontakt z mattpo.
Koxxus
Avatar użytkownika

Posty: 351
Dołączył(a): 12 sie 2015, o 16:49
Lokalizacja: 21°10'E, 51°24'N

Następna strona

Posty: 22 • Strona 1 z 31, 2, 3

Powrót do Dyskusja ogólna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości